Harri Koll alustab uut hooaega Oklahomas

Täna lendab Ameerikasse Jõgeva nimekas noor hokimängija Harri Koll, kes alustab USAs WSHL hokiliigas oma kolmandat hooaega. Augustis kirjutas ta alla lepingule Oklahoma Blazersi meeskonnaga, mis kuulub nüüd juba 29 klubi ühendavas noorteliigas tabeli tippu.


Harri Koll mängis Ameerika noorteliigas ka kahel eelmisel hooajal. Neist viimasel oli ta klubi West Sound Warriors parim mängumees, kogudes liiga põhiturniiril 72 resultatiivsuspunkti. Kolli uue klubi Oklahoma esinumbriks olnud Venemaa mängija Victor Ekk saavutas hooajal näiteks 66 punkti.

„Minu jaoks oli Oklahoma pakkumine väga hea, sest tegemist on liiga ühe tugevama meeskonnaga. Mulle pakuti seal tsentri kohta esimeses viisikus ja nende eesmärk on võita liigaturniir,” rääkis Koll oma uuest klubist.

Eesmärgiks Ameerika ülikool

  1. aastal võitis Oklahoma Blazers liigaturniiri ja nüüd loodetakse Kanada treeneri Gary Gilli juhtimisel taas võiduni jõuda. See tähendab mõistagi hooaja pikenemist aprillikuuni. Liigaturniir algab 12. oktoobril. Tänavusel hooajal teeb liigas kaasa kokku 29 klubi, sest varem valdavalt USA noorteklubidest koosnenud liigaga liitus tänavu viis meeskonda Kanadast.

Lisaks Kollile mängib klubis veel kolm välismaalast – kaks venelast ja üks tšehh. Liiga süsteem ja kõik muud tingimused on samad nagu eelmisel hooajal.

„Kui olin Oklahomaga juba käed löönud, pakuti mulle Jüri Rooba vahendusel lepinguid ka Soome ja Ungari klubidega. Ilmselt ei oleks ma ka varem neid variante kaalunud, sest mulle meeldib USA hoki ja tahan kindlasti seal jätkata. Seda enam, et eelolev hooaeg on selles liigas viimane, kuna langen vanusega välja,” selgitas Koll.

See tähendab tema sõnul aga otsustavat aastat, mil on vaja ennast igati näidata. „Järgmiseks eesmärgiks on jõuda mõnda USA ülikooli, kus on tugev hokimeeskond. Läbi ülikooli klubide on võimalus mõelda juba profilepingule.”

Hooaja jooksul tuleb Harri Koll ka korraks koju. „Lennupilet on 21. detsembriks ning siis võtan ka uue aasta kodus vastu. Jaanuari alguses lähen tagasi Ameerikasse.”

Hoidis ennast suvekuudel vormis

Kodus veedetud suvel ei ole Koll küll jäähokit mänginud, kuid on samas püsinud pidevalt treeningus. Enda sõnul on ta tegelenud üldfüüsilise ettevalmistusega. „Kord või kaks päevas käisin kogu aeg jooksmas. Lisaks käisin ka jõusaalis harjutusi tegemas. Tartu Lõunakeskuses käisin ka uisutamas, et hoida uisutunnetust. Jäähokit aga pole suvel mänginud. Nüüd, kui Ameerikasse jõuan, jääb veel peaaegu kuu esimeste liigamängudeni ja see on piisav aeg spetsiaalseks ettevalmistuseks,” rääkis spordimees.

Harri Koll loodab algava hooaja lõpetuseks jõuda ka Eesti meeste koondisse. „Treener on öelnud, et ta on minust huvitatud, kuid eks hooaeg peab näitama, millisesse vormi jõuan,” märkis ta. Enda sõnul tahab ta aprilliks koju tagasi jõuda, et siis vähemalt koondise treeninglaagrid kaasa teha. Järgmise aasta II divisjoni üks grupiturniir toimub aga aprillikuu lõpus Tallinnas.

„Tore oleks muidugi kodupubliku ees mängida, aga sinna on veel pikk maa. Võtan ikka aasta korraga,” lausus noor hokimees, kes alustab varsti oma kolmandat hooaega USA noorteliigas.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus