Harrastusnäitlejate meretagune asi

Veebruari viimastel päevadel peetakse Kuressaare Linnateatris  harrastusteatrite festivali „Meretagune asi”, mille põhiteema on kirjanikest vendade Jüri ja Ülo Tuuliku looming.

Festival algab reedel, 27. veebruaril teatri- ja kirjanduskonverentsiga „Ah, need meie poisid!?”, kus kuulatakse ettekandeid kirjanikest ja käsitletakse ka nende kodusaare Abruka käekäiku ja päevaprobleeme.

Räägivad Pille-Riin Purje, Anna Zigure, Andrus Kivirähk, Maimu Berg ja Mati Sirkel. Konverentsi juhib Lea Kuldsepp.

Ettekannete eel saab näha Tõnu Aru ja Eve Esteri dokumentaalfilmi “Armastusega Abrukale ja tagasi”, päeva lõpetab etendus “Abruka aeg” Saaremaa Rahvateatrilt.

Laupäeval jõuab lavale seitse etendust isetegevuslikelt näiteringidelt ja harrastusteatritelt. Meie maakonda esindab näitemängupeol Tabivere Harrastusteater koguni kahe Jüri Tuuliku näidendiga, mis mõlemad algselt kuuldemänguks kirjutatud. Need on “Ameerika mäed” ja “Taevaredel”.

Lisaks nimetatutele on suurelt maalt mere taha reisida lubanud veel Suure-Jaani rahvamaja näitering ja Haapsalu  teater Randlane, saarerahvast astuvad oma lavalugudega publiku ette Tornimäe ja Orissaare kultuurimaja näitering ja Saaremaa Ühisgümnaasiumi kooliteater Krevera. 

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus