Harrastusnäitlejad kohtuvad kevadel žanripäevadel

Jõgeva- ja Tartumaa harrastusteatrid on võtnud nõuks kohtuda ja üksteiselt mõõtu võtta maikuu esimesel nädalavahetusel Põltsamaa kultuurikeskuses toimuvatel  žanripäevadel ehk festivalil.

Ettevõtmine kannab nime MÕHU 2013 ning selle algatasid ja seda veavad eest Puurmani spordi- ja kultuurimaja juhataja Keiu Kess ning Põltsamaa kultuurikeskuse direktor Irja Targama. Neid aitab ja toetab  Eesti Harrastusteatrite Liit.

“See on täiskasvanute harrastustruppide kokkusaamine, mille loodame traditsiooniks kujundada. Et Jõgevamaal on teatavasti täiskasvanute truppe vähe, tuligi mõte kaasata ka Tartumaa ja nemad tulid mõttega õhinal kaasa,” rääkis Keiu Kess.

Teatrisündmus viiakse läbi kahe žanripäevana, rahataotlused on tehtud ja ka positiivne vastus saadud nii Kultuurkapitalilt kui Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupilt. Žanripäevi toetab ka Eesti Rahvakultuuri Keskus ning  õla  on lubanud alla panna mitmed Põltsamaa ettevõtjad.

Festivalil esitatava lavastuse pikkus võib olla kuni tund ja 20 minutit, kuid soovitavalt võiks see kesta ühe tunni või ühe vaatuse.

Lavastusi hindab kolmeliikmeline nõukoda. Tagasiside antakse trupile kohe pärast etenduse lõppu ja üldine kokkuvõte ning analüüs tehakse festivali lõpus.

Nõukoda  valib välja Grand Prix MÕHU 2013 ehk Jõgeva- ja Tartumaa parima etenduse, mõlema maakonna parima lavastaja, eraldi kummagi maakonna parima lavastuse ning parima mees – ja naispeaosatäitja.

Lisandub kuus eripreemiat: kõrvalosatäitjatele, kostüümile, lavakujundusele jne.

“Tartumaal on juba välja mõeldud, et nad tunnustavad oma maakonna parimat truppi Teatrigongiga. Meie peame oma  parimale veel midagi  vaimukat välja mõtlema,” lisas Keiu Kess.

Registreerimiseks paluvad korraldajad saata  osaleja ankeedi, kus andmed lavastuse ja näitlejate kohta,  Põltsamaa kultuurikeskuse meiliaadressile info@kultuurikeskus.eu

Ringkirjad on Keiu sõnul mõlema maakonna rahvamajadele juba välja saadetud ja esimestelt aktiivsetelt truppidelt tagasisidegi saadud. Veelkord kavatsetakse kõigiga kontakti võtta  veebruaris ja registreeruda saab 1. aprillini.

Nimi MÕHU pole aga festivalile juhuslikult valitud: Eesti Entsüklopeedia andmetel kandis kord sellist nime muistne ühekihelkonnaline väikemaakond, mis hõlmas  muu hulgas osa hilisemast Põltsamaa ja ilmselt ka Kursi kihelkonnast.
Järgmised žanripäevad korraldab aasta pärast Tartumaa.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus