Harrastajad tegid proffidele õngitsemises silmad ette

Möödunud laupäeval kogunes Voore paisjärvele Eesti professionaalsete kalameeste eliit ning ka kümmekond harrastusõngitsejat, et võistelda parima Eesti kalamehe tiitli pärast, kusjuures harrastajate kalasaak oli professionaalide omast kopsakam.

 

Voore paisjärvele kogunes tiitlivõistlustele veidi alla kolmekümne kalamehe. Järv jaotati sektoriteks, harrastuskalastajad püüdsid järvesoppidest ning professionaalid sealt, kus järvevesi rohkem liikus. Võistluste käik kujunes üsna ebaharilikuks, nimelt püüdsid harrastuskalastajad laupäeval Voore paisjärvest rohkem kala kui professionaalid. Võistluste korraldaja Allan Jaakus selgitas, et asi polnud harrastajate üliheades õngitsemisoskustes, vaid selles, et professionaalsete kalameeste püügipiirkonnas leidus sel korral kala vähe.

Kõige enam tõmbas Voore paisjärvest kala välja harrastusõngitseja Kuldar Toomla, kelle kalasaak jäi paarsada grammi alla seitsme kilo. Suurima kala, 226-grammise turva suutis kätte saada professionaalide klassis võistelnud Timo Roos. See isend jäi mehel päeva ainukeseks saagiks. Põhiliselt saadi võistluste käigus järvest kätte särge, ahvenat ning viidikat. Voore paisjärv on tuntud ka karpkala- ja linaskirohkuse poolest, kuid praegusel aastaajal valmistuvad need liigid talvituma ning õnge otsa nii lihtsalt enam ei satu.

i

EILI KOITLA 

Eesti õngitsemise meistrivõistluste parimad Voorel

Professionaalid

Mehed

1. Fred Raagmets – 1232g.

2. Marko Kinusaar – 678g.

3. Toivo Reinpalu – 376g.

Naised

1. Oksana Didrichson – 1392g.

2. Siiri Tohver – 1078g.

Noored

1. Siim Ergo Juhkov – 1000g.

2. Sven Eric Sirotin – 662g.

3. Karl Raagmets – 268g.

Harrastajad

1. Kuldar Toomla – 6760g.

2. Tõnis Zigadlov – 5244g.

3. Janek Ilves – 3078g.

blog comments powered by Disqus