Härjanurme Maarahva Selts juubeldab

Härjanurme Maarahva Seltsi juhatuse liikme Karina Kaarepere sõnul peab selts sügisel 20. sünnipäeva. Seda tähistatakse lausa põhjalikuma üritustesarjaga.

Juuli keskel käidi Kihnus ja Läänemaal, sügisel ootab ees jalgrattamatk ning retk Endla rappa ja sügistalvel, kui põllutööd tehtud, peetakse koos sõpradega maha ka üks korralik sünnipäevapidu. Kõik kodunt kauemal käimised on äärmiselt kasulikud, sest ammutatakse uusi ideid. “Pärast on kõikidel lausa turbomootor peal, oma tegemised-toimetamised sujuvad märksa kiiremini ja keegi ei virise,” rääkis Kaarepere, lisades, et kavas on läbi viia ka kolm koolitust, mis mõeldud kogu nende piirkonnale.

Tema sõnul puudutavad koolitused eelkõige looduslähedast elu. Kõigepealt õpitakse valmistama naturaalseid seepe, salve ja kreeme, seejärel räägivad Tartu Kutsehariduskeskuse õppejõud, kuidas loodussõbralike vahenditega ning ennastsäästvalt kodu korras hoida. Kalju Paldis tuleb rääkima energiatest meie sees ja meie ümber, et õppida kasutama oma sisemist jõudu.

Järgmisel aastal soovib selts välja anda oma tegemisi kajastava raamatu, kus tuleb kindlasti juttu ka Härjanurme ajaloost.

Veel on plaanis lavale tuua näidend. Konkreetset tükki pole veel välja valitud, kuid Marianne Orgulas juba mõtleb, milline sobida võiks. Ka soovitakse õppida valmistama kaunistusi ja seadeid  jõuluks ja teisteks tähtpäevadeks, kindlasti korraldatakse selleks üks koolitus.

Veel on selts avaldanud soovi kasutada  seoses õpilaste arvu vähenemisega Saduküla koolimajas vabaks jäävaid ruume. Seni seltsil oma ruumid puudusid. Kui need saadakse,  laienevad käsitöö õppimise võimalused.

Seltsi aktiiv koosneb 18 inimesest. Härjanurme Maarahva Selts asutati taluseltsina. Kui võimalik, kaasatakse ka teisi piirkonna elanikke.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus