Haridust pole kunagi liiga palju

Suvi läheb kiiresti, aastad mööduvad ruttu ja mida vanemaks inimene saab, seda kiiremini kõik liigub. Juba homme ja esmaspäeval lähevad lapsed taas kooli, vanematel läheb ühelt poolt elu lihtsamaks, teisalt tulevad juurde uued mured, samas ka rõõmud koolilaste edusammudest.


Iga kooliaasta on uus ja algab puhtalt lehelt. Kellelegi esimene, kellelegi viimane. Teada on, et kõige eredamad mälestused kogunevadki ju õpinguaastatel. Tänapäeval räägime elukestvast õppest ja seetõttu peab palju jõudu soovima ka kõigile, vaatamata vanusest, kel koolitee jalge alla võetud. Pole ju ime enam isegi see, kui mõni juba pensionile lähenev inimene otsustab õppida juurde uusi asju või täiendada end juba ammu valitud erialal.

Ja tegelikult ei pääse naljalt keegi õppimisest. Igapäevaselt peame tulema toime infovoogudega, loeme ja kuuleme tahes või tahtmata uudiseid, vältida on seda võimatu. Kogu selle tekstimassiivi, mida eri meediakanalites näeme, kuuleme, olgu siis tegemist Facebooki või telekaga, peame enese jaoks selgeks mõtlema, lahtritesse jaotama ja analüüsima. Mida teadlikumad oleme, seda õigemad ja läbikaalutumad on ka meie otsused. Lollusi ei taha teha keegi.

Kool liigub akadeemilisi ja traditsioonilisi radu ja see on hea, sest kooliharidus on puu, millele saab alati toetuda. Kooliharidust on kutsutud ka teljeks, millele kogu mujalt tuleva teabe saab paigutada ning seda hinnata. Eriti on seda oskust tarvis praegu, kus jätkuvalt torgivad meid oma asteldega võlts- ja libauudised. Tuleb olla tähelepanelik, tuleb olla haritud.

Ilusat kooliaasta algust meile kõigile!

blog comments powered by Disqus