Haridus peab tagama elus läbilöögivõime

Muutuseid on meie maakonna hariduselus siiski toimunud. Nii näiteks õpivad lapsed Kamari Algkooli koolihoones edasi, kuid kool ise liideti Esku Lasteaed-Algkooliga. Samasisuline muutus toimus ka alushariduses. Aga selline on elu, täis muutusi ja arenguid, mis viivad meid edasi.

On räägitud ja räägitakse ka edaspidi elukestvast õppest. Haridussüsteemi puhul mõtleme selle all stabiilsust, mis arvestaks nõudluse ja pakkumise vahekorda haridusmaastikul. Ka õpetajad peavad seadma endile üha uusi eesmärke, et olla kursis muutuva maailmaga, noorte inimeste vaadetega elule.

Me õpime ju tegelikult kõik koos, sest seda nõuab nüüdisaegne elukorraldus. Haridus peab tagama läbilöögivõime elus. Seega on õpetaja inimene, kes kujundab noort inimest lasteaiast peale nii üldhariduskoolis kui huvikoolis.

Just õpetajad on meie hariduselu edendajad ning tegelikkuses ka meie ühiskonna edendajad. Kuid tähtis on teadmine, et õppida on kõigil vajalik, ja seejuures mitte kellelegi teisele, vaid iseendale.

Jõgevamaal kohtab kõikjal õpetajaid, kes tunnevad hästi oma ainet, armastavad oma tööd ja õpilasi ning õpivad ja täiendavad endid pidevalt ? ja just selline ongi HEA õpetaja!

Soovime teile tänase õpetajate päeva puhul mõistmist, armastust, otsimist ja leidmist.

AIVAR KOKK,
maavanem

HEIKI SILDNIK,
maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja

blog comments powered by Disqus