Hansapanga projektirahaga Kuutsemäele

 Kui projekti esitajaks oli Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasium, siis ellu viib selle Palamuse Avatud Noortekeskus. Noortekeskusel pole lihtsalt oma pangaarvet, millele projektiraha kanda, küll aga on see koolil. Ja eks noortekeskuses käigi enamasti Palamuse Gümnaasiumi õpilased.

 Projekt kannab nime ?Enne kui Pariisi läheme, käime ära Nuustakul” ning selle raames kavatsevad Palamuse noored minna jaanuari esimesel nädalal  Nuustakust ehk Otepääst 14 km kaugusele Kuutsemäele snowtubing?ut harrastama ehk siis kummikelkudega vastavat rada mööda alla laskma. Tagasiteel minnakse lõõgastuma Tartusse Aura veekeskusse. Hansapanga Noortepanga NPNK projekt toetab Palamuse noorte tervistavat ettevõtmist 5020 krooniga.

Innustust eelmisest projektist

?Mõte Kuutsemäele uudset spordiala harrastama minna tekkis noortel tänu ühele tänavusügisesele projektile,? ütles Palamuse vallavalitsuse noorsootöötaja Ellen Kliiman. ?Maavalitsuse rahastatud alaealiste õigusrikkumiste ennetamise projekti raames peetud võistluste auhinnaraha otsustasid noored nimelt kasutada mitte mingi kribu-krabu ostmiseks, vaid Tartu Lõunakeskuses uisutamas käimiseks. See käik vaimustas noori nii, et nad hakkasid võimalusi otsima veel millegi sarnase kogemiseks.?

        Võimalus leiti Hansapanga projektikonkursil osalemise näol. Ning osututigi edukaiks. Kuutsemäele ja Aurasse pääseb 16 noort, kes osalenud aktiivselt noortekeskuse üritustel ja ringide töös ning tegutsenud vabatahtlikena.

        ?Kõigepealt selgitatakse välja, kes Kuutsemäele minekust huvitatud, ning siis arutatakse koos noortejuht Ene Seppaga, kes nendest väärilisemad on,? ütles Ellen Kliiman.

        Tema meelest ongi sedapidi õige, et noored ise mõtlevad välja, mida nad teha tahavad. Täiskasvanute poolt pakutavaid tegevusi, olgu need siis kuitahes kasulikud, ei pruugi noored alati vastuvõetavaks tunnistada. Hansapank väärib aga noorsootöötaja meelest suurt tunnustust selle eest, et nad ettevõtlikke noori toetavad. Mis Palamuse noortesse puutub, siis nemad ootavat Kuutsemäele minekut juba pikisilmi.

Erikonkursid jätkuvad

        Hansapanga Noortepank NPNK korraldas sarja ?Tähed särama!? raames erikonkursi teist korda. Tänavu kevadel toimunud esimene konkurss oli kooli häälekandjate teemaline. Sügisesele konkursile oodati kirjalikult vormistatud ideid sellest, kuidas noored kujutaksid ette üht põnevat koolipäeva. Konkurss osutus menukaks: kokku laekus eri koolidest ligemale 70 projekti. Hindamiskogusse kuulusid kevadise ?Kooli häälekandja? konkursi laureaadid, Äripäeva rubriigi Noored toimetaja Signe Sillasoo ning Postimehe meedia- ja meelelahutustoimetuse juhataja Andri Maimets. 17 võitjaks kuulutatud projekti toetatakse ühtekokku 100 000 krooniga.

        Hansapanga segmendijuhtimise üksuse juhataja Liis Kortsu sõnul soovivad noored ?Laheda koolipäeva? projektide raames aidata näiteks kodutuid loomi, populariseerida sportlikke eluviise ning kuulata spetsialistide loenguid eri teemadel.

        ?Täheldasime, et noorte arusaamad põnevast koolipäevast on erinevad, kuid ühtseks läbivaks jooneks on soov teha midagi nii koolikaaslaste kui ka ühiskonna heaks,? ütles Liis Korts.

        Hansapanga konkursside sari ?Tähed särama!? sai alguse viis aastat tagasi. Tänavu toetab Hansapanga Noortepank NPNK noorteprojekte ligemale miljoni krooniga, kaht eelpool nimetatud erikonkurssi sealhulgas 200 000 krooniga. Erikonkursse korraldatakse ka tuleval aastal.  

   RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus