Hannes Soosaar korraldab Tartus isamaalise kontserdi

Tuntud ettevõtja ja muusikasündmuste korraldaja Hannes Soosaare eestvedamisel toimub  17. juunil Tartu lauluväljakul laulva revolutsiooni meenutuseks kontsert „Viis isamaalist laulu”.


Wolf Events OÜ kaasomaniku ja juhatuse liikme Hannes Soosaare sõnul sai kontserdi korraldamise idee alguse eelkõige sellest, et 14. mail 1988 kõlasid Tartu laululaval esmakordselt Alo Mattiiseni, Jüri Leesmenti ja Henno Käo „Viis isamaalist laulu”.

Julge sammuna tõsteti siis rahva sekka lehvima ka sinimustvalge lipp. Publik hoidis  kätest kinni ning laulis esinejatega kaasa. See oli üks paljudest olulistest sündmustest, mis viis laulva revolutsioonini ning Eesti taasiseseisvumiseni 1991. aastal.

„Nüüd toimuva kontserdi üks eesmärke on kindlasti meenutada ja rõhutada „Viie isamaalise laulu” olulisust Eesti taasiseseisvumisel, tutvustada seda praegusele noorele põlvkonnale, siduda noori toonase noorte põlvkonnaga ning suurendada isamaalisust ja patriotismi. Kontserdiga tähistatakse Eesti Vabariigi sajandat aastapäeva  ja taasavatakse vastselt remonditud Tartu laululava. Muusikasündmuse  eel paigaldame Tartu laululavale ka 30 aastat tagasi toimunud kontserti  meenutava tahvli,” rääkis Soosaar.

Tema sõnul astuvad märgilisel  suurkontserdil lavale Ivo Linna, Tõnis Mägi, Kare Kauks, Reet Linna, Henry Laks, Karl Madis, Toomas Lunge, Jaan Elgula, Hardi Volmer, Riho Sibul ja Peeter Volkonski.  Nooremast generatsioonist esinevad Eda-Ines Etti, Ott Lepland, Uudo Sepp, Dagmar Oja ja Kaire Vilgats. Lauljaid saadab Antti Kammiste poolt spetsiaalselt selleks kontserdiks kokku kutsutud ansambel.

Esitamisele tuleb  „Ei ole üksi ükski maa” ja seda laulavad kõik elavad originaalesitajad. Sellest ka muusikute valik. Lisaks veel noorema põlvkonna artistid. Samuti lauldakse kõiki viit isamaalist laulu: „Kaunimad laulud,” „Mingem üles mägedele,” „Sind surmani,” „Isamaa ilu hoieldes” ja „Eestlane olen ja eestlaseks jään”.

„Lisaks neile lauludele kõlavad kontserdil ka teised nende artistide poolt tuntuks lauldud lood  ja üldtuntud isamaalised laulud,” ütles Soosaar. Tema sõnul tuli idee korraldada isamaaliste laulude kontsert Tartus Ivo Linnalt.

„Meie korraldajatena nõustusime sellega kohe. Tartu lauluväljak mahutab ca 8000 inimest. Prognoosime oma kontserdi publiku arvuks 4000-5000,” kinnitas Soosaar Vooremaale.

„Ettevalmistused kontserdiks on sujunud väga hästi, kuigi töömaht on väga suur. Kõige raskem on proove korraldada, sest lauljaid on palju ja kõigil on tihedad töögraafikud. Samuti käib vilgas arutelu, millised laulud lisaks juba mainitud lauludele esitamisele tulevad. Kontsert toimub 17. juunil algusega kell 20, lava ja teisi kontserdiga seotud objekte hakatakse ette valmistama juba 16. juuni varahommikul,” lisas Soosaar.

Hannes Soosaar on Tartus varemgi suuri kontserte korraldanud. Näiteks organiseeris ta 2014. aastal koos sõpradega Tartus kahepäevase Emajõe toidu- ja õllefestivali.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus