Hanna-Brita Kaasiku medalivõidud Tehvandil

Jõgevamaa esisuusataja Hanna-Brita Kaasik võitis nädalavahetusel Otepääl toimunud Eesti meistrivõistlustelt kolm medalit. Naiste 10 km klassikarajal võidetud hõbemedal oli seejuures esimene medalivõit täiskasvanute konkurentsis.

Laupäeval naiste sprindifinaalis neljandaks jäänud Kaasik oli Tehvandi rajal parimas hoos pühapäeval, kui lõpetas naiste 10 km klassikasõidu teisena. Kaotus esimeseks tulnud Mariel Merlii Pullesele oli 1.03,2. Kaasik võitis aga lisaks sellele hõbedale teise koha ka FIS arvestuses (lahtised Eesti meistrivõistlused) ning kuldse autasu U20 vanuseklassis.

„Kokkuvõttes oli see kindlasti positiivne nädalavahetus,“ kinnitas Hanna-Brita rahulolevalt Vooremaale. „Laupäevase sprindi neljanda koha üle olin küll natuke pettunud, kuid pühapäevane tulemus oli kindlasti kordaminek, mis rõõmustas.“

Noorim suusataja finaalis

Laupäeval sõidetud 1,3 km vabatehnika sprindis saavutas Kuningamäe Spordiklubi suusataja Hanna-Brita ajasõidus kolmanda tulemuse. „Ka edasi läks hästi, sest võitsin nii veerandfinaali kui ka poolfinaali. Aga finaalis ei läinud enam nii nagu lootsin ja jäin neljandaks. Ainus lohutus oli see, et neljast finalistist olin selgelt noorim,“ lausus Hanna-Brita.

Sportlase sõnul on ta seega tippu pürgimisel õigel teel. Pühapäeval sõideti Tehvandi MK-etapi radadel naiste 10 km klassikat ja välja jagati nii Eesti meistrivõistluste kui ka FIS meistrivõistluste medalid. Kindla võitja Mariel Merlii Pullese järel kuulus teine koht Põltsamaa suusatajale.

„See oli kindlasti kordaminek, ikkagi esimene medal täiskasvanute konkurentsis. Arvan, et praegu oli see ka lagi. Ainult kõikide asjaolude kokkusattumisel suudaksin Pullesega konkureerida,“ selgitas Kaasik.

Nüüd jääb sel hooajal selgitada riigi meister veel maratonidistantsil ja teatesuusatamises. Hanna-Brita sõnul teeb ta kaasa ainult maratonis.

Ees ootavad maratonid

„Suusamaratonis võistlen Eesti meistrivõistlustel igal juhul. Teatesuusatamises ei saa ma kahjuks startida, kuna meie Põltsamaa klubi on nii väike, et mul pole kellegagi naiskonda moodustada. Mõne teise klubiga ühineda ei lubata. Nii see paraku on,“ tõdes Eesti juunioride koondisse kuuluv Hanna-Brita Kaasik.

Lähemal ajal ootavad teda ees üleriigilised kaitseliidu meistrivõistlused ja siis juba Tartu maraton.

Eesti meistrivõistlustel tegid kaasa ka teised Jõgevamaa suusatajad. Neidude 5 km distantsil U18 vanuseklassis olid Tartu suusaklubi eest võistlevad Birgit Kasela 8. ja Britta Kasela 11. Noormeeste M18 10 km sõidus saavutas aga Tauri Kaasik 8. koha. Vabatehnika sprindivõistlusel kuulus Taurile aga 14. koht.

Tartu valla spordikooli värvides suusatav Tauri Kaasik on sellel hooajal teinud aga oma sportlikus arengus suure sammu edasi. Jaanuari lõpul Otepääl toimunud Põhjamaade noorte meistrivõistlustel tegi Tauri hea sõidu sprindis, tulles samuti 14. kohale. Poolfinaali jõudmisest jäi väga vähe puudu ning siin mängis oma rolli napp rahvusvaheliste võistluste kogemus.

Kuid vastavalt Eesti Suusaliidu statuudile on Tauri Kaasik täitnud normi järgmiseks hooajaks 2019/20 Eesti juunioride U20 koondisesse kuulumiseks.