Hanna-Brita Kaasik tuli Eesti noortemeistriks

Laupäeval ja pühapäeval Põlvamaal Mammaste tervisespordikeskuses peetud Eesti noorte meistrivõistlustel murdmaasuusatamises tuli Põltsamaa Kuningamäe SK esindaja Hanna-Brita Kaasik klassikatehnika sprindis Eesti noortemeistriks ning võitis hõbemedali vabatehnikas läbitud 5 km distantsil.


U18 vanuseklassi sprindi eelvõistlustel sai Hanna-Brita Kaasik seitsmeteistkümne startinu seas viienda koha. Distantsil korra kukkunud Kaasik kaotas parimat aega näidanud Aveli Uustalule (Alutaguse Suusaklubi) 6,21 sekundiga. Veerandfinaalis ja poolfinaalis oli Hanna-Brita Kaasik aga juba võidukas ning paraja vahega edestas ta oma koduseid konkurente ka finaalis. Hõbemedali võitis Stine-Lise Truu (Tartu Suusaklubi), pronksmedali pälvis Teiloora Ojaste (Karupesa Team).   

Klassikasprindi medalikolmik jõudis pjedestaalile ka eraldistardist sõidetud 5 km vabatehnikadistantsil. Hanna-Brita Kaasiku lõpuaja 15.19,3 suutis üle sõita minut hiljem startinud Stine-Lise Truu, kes edestas põltsamaalast 5,6 sekundiga. Teist päeva järjest võitis pronksmedali Teiloora Ojaste, kes kaotas võitjale 42,2 sekundiga.

U18 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel on Hanna-Brita Kaasik kahe nädalavahetusega võitnud täiskomplekti medaleid, lisaks pälvis ta jõulupühade eel ka pronksmedali U20 vanuseklassi suusavahetusega sõidus.

Jõgevamaa noorsuusatajatest jõudis Mammastes esikümnesse ka Tauri Kaasik Palamuselt (Tartu Valla SK). U16 vanuseklassi klassikasprindi eelsõidus sai Kaasik 49 osavõtja hulgas kaheteistkümnenda koha, kaotades parimat aega näidanud Simo Teearule 13,63 sekundiga. Tauri Kaasik läbis seejärel edukalt ka veerandfinaali, oma poolfinaali lõpetas aga viiendana ning sai kokkuvõttes kümnenda koha.

Võistlejaterivi esimesse poolde mahtus Tauri Kaasik ka 10 km vabatehnikasõidus, kus sai 44 startinu hulgas 18. koha, kaotades noortemeistriks tulnud Simo Teearule minuti ja 49 sekundiga.

Neidude U16 vanuseklassis noppisid teise kümne kohti ka Jõgeva kaksikõed Britta ja Birgit Kasela. Veerandfinaalis kolmanda koha saanud ning esimesena poolfinaalist välja jäänud Britta Kasela sai sprindis 45 startinu seas 13. koha, 5 km vabatehnikadistantsil oli Birgit Kasela 14. ning Britta Kasela 16.

Sel nädalavahetusel on Jõgevamaa noorsuusatajad võistlustules Valgehobusemäel, kus peetakse Swedbanki ja Hawaii Expressi noorte suusasarja kolmas osavõistlus. 27.-29. jaanuarini esindab Hanna-Brita Kaasik Eesti noortekoondist Norras Orkdalis toimuvatel Põhjamaade noorte meistrivõistlustel.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus