Halliku Maanaiste Selts annab välja oma ansambli plaadi

Tänavu 15. sünnipäeva tähistav Halliku Maanaiste Seltsi 11-liikmeline ansambel “Allikad” on lähiajal välja andmas oma plaati. Naisi aitab nende juhendaja Heino Sulger ning tema poeg  Tarmo.

Seni on naised igal nädalal proovi teinud, et plaat ikka hästi välja tuleks. Ansambel ei sõida kaugele stuudiosse lindistama, vaid Tarmo Sulger toob vastava tehnika kohale ning laulud salvestatakse oma majas.

Osa lugusid saadab ansamblit nende  juhendaja, osade seade aga valmib Tarmo Sulgeril süntesaatoril.

Viimati esines ansambel “Allikad” Jõgeval 14. juunil küüditamise 70. aastapäevale pühendatud koosviibimisel.

“See oli väga emotsionaalne kava, rahvas saalis ka nuttis,” tunnistas seltsi asutajaliige Maie Malt.

“Kõige emotsionaalsemad hetked olid, kui laulsime kodulaule,” lisas seltsi juhatuse liige Elna Otterklau. Maie Malti sõnul oli samuti Siberisse küüditatud seltsi juhatuse liikme Linda Olmaru koostatud sõnaline osa nii ehe, et naised hakkasid ka ise proovides nutma.

Kohaliku Omaalgatuse Programmist taotles selts juhatuse liikme Linda Olmaru sõnul tänavu uue lava ja külakiige jaoks raha. Uue lava selts sai, kiike pole seni õnnestunud ehitada.

Veel soovib Halliku Maanaiste Selts Linda Olmaru kinnitusel seltsi oma majas vaheseinu maha võtta ning teha korralik saal, kus oleks ka lava ning kus rahvas saaks teatritükke nautida.

Halliku vanas koolimajas, kus selts praegu tegutseb, varem vaheseinu polnud, need tehti kolhoosiajal, kui majja kortereid ehitati.

Tänavu pole Saare vald eelarve vähenemise tõttu suutnud Halliku Maanaiste Seltsi toetada. Valla toetuseta poleks naistel võimalik  olnud ka Lustiverre memme-taadi peole sõita, nad lihtsalt ei jaksa autokütust osta. “Me pole kunagi  ka vallale ära öelnud, kui on vaja üritustel esineda, ükskõik kas siis Saarel või Voorel,” märkis Malt.

Naised rõhutasid, et isetegemise rõõmu neil jätkub ning külakultuuri edendavad nad ikka kogu hingejõuga.

Halliku Maanaiste Seltsi põhikirjalised eesmärgid on sarnased 1937. aastal asutatud esimese Halliku Maanaiste Seltsi ülesannetega. Nendeks on kodumajanduse edendamine, tervislike eluviiside propageerimine, küla kultuurilise ja majandusliku olukorra parandamine ning  üldise vaimsuse tõstmine ning erinevate põlvkondade ühendamine.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus