Halliku jaaniõhtul sai nautida näitemängu ja tantsu

 

Ajal, kui enamik tööealisi maaelanikke kiirustab iga päev kaugele tööle, on ühistel pidupäevadel täita oluline osa külakultuuri hoidmisel. Üks selline küla, kus puuduvad kool, pood ja muud teenindusasutused, on Halliku. Seekord tähistati ühist jaaniõhtut 16. korda. Kuigi peo alguses sadas vihma, ei rikkunud see peomeeleolu.

Seekord olid Halliku Maanaiste Seltsi eestvedajad Maie Malt ja Linda Olmaru appi võtnud oma lapsed ja sõbrad. Etendati Indrek Sammuli seatud ja lavastatud Oskar Lutsu “Viit väikest pakikest”. Etenduses tegi särava osatäitmise ajakirjanikuna töötav Jaan Olmaru, kes mängis peategelast härra Vutti. Laval astusid üles veel Liina ja Linda Olmaru, Maie Malt, Taisi ja Deivi Miil ja mitmed teised, kokku 14 inimest mitmes erinevas rollis, lisaks njuufaundlandi koer Pootsman-Nikolai.

On südantsoojendav, kui küla jaaniõhtul löövad lustiga kaasa ka sõbrad kaugemalt. Jaaniõhtu külaliseks oli Assikvere tantsurühm, kes esitas kolm tantsu. Assikvere ja Halliku rahvas on ikka aidanud üksteisel peoõhtuid sisustada.

Süüdati jaanilõke, kiiguti ja lauldi ühislaule Piret Kriisa pilli saatel ning nauditi sooja suveõhtut koos oma küla rahvaga. Sellised õhtud aitavad kõigil uskuda, et oma küla on parim paik maailmas.

HELGI VAGA

blog comments powered by Disqus