Halliku Hariduse Selts harjutab suvel hoolega näitemängu

Halliku Hariduse Seltsi juhatuse liige Mare Nõmm tunnistas, et terve talve algus kulus neil etendusele pealkirjaga “Leedi”. Seda mängiti Alatskivil, Sadalas, Kasepääl, Kokoral, Palal ja loomulikult ka Assikvere seltsimajas. “Leedi” on pikk tükk, seal on palju tegelasi ja osatäitjate kokkusaamine kindlaks ajaks nõuab palju organiseerimist.

Veel õppisid nad selgeks “Kroonu onu”, ka selle tükiga on juba käidud Palal, Hallikul ning mängitud ka oma majas. Etendusega läheb trupp ka Kuhjavere näitemängupäevadele ja samuti Sääritsale Kodavere murdepäevadele.

Veel õpiti ära üks tükk Villem Ernitsast ning seda kanti ette Jõevalla külade päeval.

13. augustil peetakse aga Assikveres folklooripäeva, enamasti toimub see õues. “Meie folklooripäev toob alati palju huvilisi kokku, tullakse ka kaugemalt. Iga viie aasta tagant ühendame folklooripäeva ka külade päevaga,” lisas Nõmm, täpsustades, et suurem külade päev oli möödunud suvel. Tänavu tuleb folklooripäevale esinema üks tantsurühm Tallinnast Nõmme kultuurimajast. “Nad teevad häid kavasid, loodame, et meile tuleb ka publikut,” märkis ta.

Lastega valmistatakse ette murdeteemalisi etendusi Kodavere pajatuste põhjal. Suvel on külades palju lapsi, kes tulevad hea meelega kokku. Mullune folklooripäev oli Kodavere murde teemaline.

Kindlasti osaletakse Maapäeval. Oktoobris tuleb aga Anna Haava sünniaastapäeva konkurss õpilastele. Tänavu korraldatakse see kahes osas, ka külateatrid saavad kaasa lüüa. Halliku Hariduse Seltski mõtleb selleks puhuks midagi välja. “Me peame ikka eeskuju andma ja kaasa lööma,” kinnitas Mare Nõmm.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus