Hakkidest ja koertest

Kirjutasin juba möödunud kevadel hakkide, vareste ja ronkade pesadest, et neid tuleks õigel ajal hävitada. Kas ei ole ühelgi inimesel, kes selliste probleemidega tegelema peaks, silma hakanud, kui palju puude otsas neid pesi on. Eriti hakkavad need silma raudteeperrooni lähedal puude otsas.  Seal on ka hea nähtavus ja ligipääs. Paistab aga, et Jõgeva linnas ei ole keskkonnakaitsjatel aega selliste asjadega tegelda. Või ei kuulu see nende kohustuste hulka?

Neid linde on juba praegu meie linnas vist tuhandeid ja kui neid sel kevadel veel juurde tuleb, siis tuleb hakata tänaval kõndides vihmavarju kandma. Sest pähe võib sadada ? teadagi, mida!

Teine probleem puudutab koeraomanikke. Kõikjal kõnni-ja pargiteede ääres hakkavad silma koerte väljaheidete hunnikud. Minu teada on sellest meil ammu juba juttu olnud, et iga koeraomanik peab oma sõbra järelt ise koristama. Kuidas saavad inimesed olla nii hoolimatud ega mõtle sellele, kuidas sellised hunnikud teisi häirivad? Pole ju raske hoida koeraga jalutama minnes taskus kilekotikest, et koera väljaheide kohe ära koristada. Sageli tõmmatakse hunnikule jalaga lumi peale ja minnakse edasi.

Nendesse hunnikutesse võivad astuda halva nägemisega inimesed ja ka väikesed lapsed.

Emad, vaadake oma laste jalanõud ja ka riided üle, kui nad õuest tulevad. Koerte väljaheiteid on ka muruplatsidel, kus lapsed ennast pikali viskavad, olen seda ise aknast näinud.

Igatahes on selline olukord koeraomanike suur häbi. Kas keegi oskab öelda, kas sellise tegematajätmise eest saab ka karistada?

ELSA AUNPUU

blog comments powered by Disqus