Hakkame koos peastarvutamist treenima!

Aadressil www.miksike.ee asub õppekeskkond, mille esilehelt leiad lingi ?Pranglimine?. Võistlusest osavõtt on lihtne. Tuleb registreeruda ja seejärel Miksikese esilehelt Pranglimise keskkonda siseneda. Avanenud aknas leiad lühitutvustuse ja edasi saad ?Treening ja rohkemgi? lingilt trenniväljakule, kus on veel kuu aega võimalik oma peastarvutamise oskust treenida. Kui oled niigi osav peastarvutaja, tasub siiski treenida, sest kiireks vastamiseks tuleb tõsiselt harjutada hiire kasutamist numbrite valikul: võistlus on aja peale.

Trenniväljak on avatud 24 tundi ööpäevas 7 päeval nädalas. Nelja minuti jooksul pead hiirega numbriklahvidele vajutades sisestama võimalikult palju õigeid vastuseid.

Pranglimise eelvõistlused peetakse kohtadel (linnades/maakondades) ja parimad arvutajad pääsevad edasi rahvusvahelisse finaali.

Võistlus viiakse läbi neljas grupis ? sirgujad (kuni III kl), oskajad (IV-VI kl), naised (VII kl ja vanemad), mehed (VII kl ja vanemad). Esimesed kaks gruppi tegelevad naturaal-, vanemad täisarvudega.

Treeningkatseid võib teha lugematu arv kordi, enne kui sooritatakse võistluskatse. Tulemused on saadaval online?s. Online-voorud Jõgevamaa osalejatele toimuvad samal ajal ülevabariigilise võistlusega. Nii osalevad Jõgevamaa võistlejad ka vabariigi tasemel. Samas peetakse eraldi arvestust Jõgevamaa koolide ja osalejate kohta. Ennast treenides vaata trenniedetabelit, kus saad end võrrelda võistkonnakaaslastega oma koolist, omaealistega maakonnas ja vabariigi tasemel.

Miksikesse sisse loginuna lähevad katsed ka edetabelitesse ja saad end omaealistega võrrelda.
Võid osaleda ka traditsioonilisel rahvusvahelisel võistlusel. Külalisena (kui sa pole end sisse loginud) näed vaid oma treeningtulemusi.

Kutsun üles kõiki matemaatikaõpetajaid ja klassiõpetajaid koos õpilastega pranglima. Motiveerime oma õpilasi treenima, saavutamaks õpetajast paremat tulemust, et saavutada oma parimat tulemust.

Ootame teie tulemusi trenniedetabelisse!


RIINA TRALLA,
Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasium

blog comments powered by Disqus