Haiglajuhid arutasid koostöövõimalusi perearstidega

Teisipäeval Jõgeva maavalitsuses toimunud ümaralauas arutasid vastastikuseid koostöövõimalusi maakonnas töötavad perearstid ja haiglate juhid.

Mõttevahetuse avanud Jõgeva maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna tervishoiu peaspetsialist Hiie Koppa märkis, et kogu maakonna perearstid kogunevad traditsioonilisse ümarlauda nii kevadel ja sügisel. Tema sõnul valiti tänavuse mõttevahetuse teemaks peremeditsiini ja statsionaarsete raviasutuse koostöö ja selle arendamine.

SA Jõgeva Haigla juhataja Peep Põdder rääkis ravi- ja diagnostikavõimaluste nüüdisajastamisest. Muu hulgas märkis ta, et septembrist kavatsetakse haiglas üle minna haiguslugude digitaalsele täitmisele.

“Uuendused on kindlasti teretulnud. Haiguslugude digitaalne kirjapanek võib kaasa tuua ka raskusi, mis on aga ületatavad,” kinnitas Jõgevamaa perearstide esindaja, Põltsamaa linna ja Põltsamaa valla perearst Sirje Alusalu.  

Raviasutuste igapäevatööd ja tulevikuplaane tutvustasid ka SA Põltsamaa Tervis juhataja Merle Mölder ja SA Mustvee Tervis juhataja Minni Tarum.

“Põltsamaa piirkonna perearstidel on hea koostöö kõikide haiglatega, sest oma patsiente suuname ka Mustveesse taastusravile,” ütles Sirje Alusalu.

Mõttevahetusel osalenud maavanem Aivar Kokk toonitas, et nii perearstid kui ka haiglate arstid on teinud tõsist tööd Jõgevamaa inimeste tervise heaks ja tunnustas mõttevahetusel osalenud meditsiinitöötajaid aukirjadega.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus