Haigekassa suunab inimesed postimajja

Haigekassa sulgeb 1. augustist senised väikesed, kahe inimesega töötanud bürood, nende hulgas ka Jõgeva büroo. Jõgeva maavalitus pakub välja, et kohalik büroo võiks kolida nende majja.

Haigekassa avalike suhete juhi Anne Osveti sõnul on kõikides internetiühendusega Eesti Posti postkontorites võimalik haigekassa avaldusi ja blankette saada ning sisuline otsesuhtlemise vajadus haigekassaga on niikuinii kahanenud minimaalseks.

Jõgeva maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Monika Aasa on hämmingus: ?Märtsis ju otsustas haigekassa juhatus vastavalt sotsiaalminister Jaak Aabi ettepanekule maakondlike büroode sulgemine peatada!? Aasa ei mõista, miks haigekassa teeb nüüd otsuseid vaikselt ja tagaselja, ilma kohaliku tasandiga kooskõlastamata.

Maavanem Aivar Kokk kinnitas Vooremaale, et maavanemad ei nõustu kohalike büroode sulgemisega. ?Viimane kord kui haigekassa juhatuse esimees meile esines, pakkusin ma välja, et haigekassa võiks tulla meie majja,? ütles Kokk. Homme hommikul läheb Jõgeva maavalitsusest protestikiri Haigekassa poole teele.

blog comments powered by Disqus