Gümnaasiumisse saabus valge klaver

Jõgevamaa gümnaasiumis oli kolmapäeval rõõmus sündmus: kolimisfirma AVA Express esindajad toimetasid kohale uue valge klaveri Petrof. Tšehhimaal valmistatud kabinet-tiibklaver osteti kooli eelarveraha eest firma IS Music Team vahendusel.


Jõgevamaa gümnaasiumi muusikaõpetaja Maret Oja sõnul on kooliperet senini teeninud aulaklaver üpris eakas: see on valmistatud 1960. aastatel ning pikka aega kasutusel olnud Tallinna muusikakeskkoolis.

„Saime muusikakeskkooli vana klaveri kingituseks tänu sellele, et uude kohta kolinud muusikakeskkool kõiki vanas majas kasutusel olnud instrumente enam ei vajanud. See oli suur vedamine. Aga paraku on see klaver ikkagi oma aja ära elanud: muusikaõppeasutuses oli see ju kasutusel, piltlikult öeldes, 24/7. Nii et vaatamata väikesele uuenduskuurile on seda pilli väga raske hääles hoida. Nii tekkiski mõte uus klaver soetada,“ ütles Maret Oja.

Instrumendi aitas välja valida IS Music Team. Petrofi firma toodet soovitasid nad eelkõige hinna ja kvaliteedi hea suhte pärast. Et klaver just valge telliti, oli muusikaõpetaja erisoov.

„Kui juba teha suur väljaminek, siis võib pill natuke edev ka olla,“ ütles Maret Oja naljatamisi. Valge klaver sobib hästi ka aula interjööriga.

Tuleval nädalal toimuvad Jõgevamaa gümnaasiumis Alo Mattiiseni muusikanädala kontserdid. Nende ajal valge klaveri kõla siiski veel kuulata ei saa: pill peab uues asupaigas kõigepealt kuu aega aklimatiseeruma ning alles siis saab seda häälestama asuda. Nii et muusikanädalal on käibel veel vana must kabinetklaver. Tulevikus leiab see koha gümnaasiumihoone suures auditooriumis.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus