Grossi pood avas uksed

Rakvere ärimees Oleg Gross pidas Jõgeva toidukaubaturul kanna kinnitamise plaane juba ammu, ent paraku takerdus uue kaupluse ehitamine sihikule võetud krundi detailplaneeringu taha: ühe kodaniku kaebus lükkas planeeringu kinnitamise nimelt määramatusse kaugusse. Siis aga kuulis Gross müügis olevast Kajaka poest, ostis selle kohalikult ärimehelt Aleksandr Vent?ikovilt ära. Kuigi laiema kaubasortimendi pakkumiseks ja ostjate paremaks teenindamiseks tuli müügisaal kaks korda suuremaks ehitada ning uue mööbli ja tehnoloogiaga sisustada, kujunes kaupluse tegutsemispaus vaid paarikuuseks.

“Kesiste võimaluste kohta sai tulemus päris hea,? arvas Oleg Gross. ?Ja õnneks lubab krundi detailplaneering kauplusehoone ühe tiiva tulevikus pikemaks ehitada. Tänavu me seda veel ei tee, ent kui äri hästi hakkab minema, siis tuleval aastal kindlasti.?

Selles, et poel esialgu hästi hakkab minema, omanik ei kahelnud: odavad hinnad ning lai valik sama kontserni firmadest pärit kulinaaria-, pagari- ja kondiitritooteid on Grossi Toidukaupade keti poodidele igal pool edu toonud, miks siis mitte Jõgeval. Tuleval aastal läheb elu aga karmimaks, sest Jõgeval kavatsevad oma poed avada ka T-Market ja Selver.

“Ühest küljest tähendab see teie jaoks kõvemat pingutust, teisest küljest võite te kui tarbijad heameelt tunda madalatest hindadest,? ütles Oleg Gross oma firma värsketele töötajatele ehk siis uue kaupluse müüjatele. ?Igatahes teeme meie omalt poolt kõik, et nii siin kui ka mujal ellu jääda.?

Kiire start

Avamispeol oli Oleg Grossi põhjust tänada Jõgeva linnavalitsust: just linnapea Viktor Svjatõ?evilt sai ta infot, et Kajaka pood müügis on, ning selleks, et pood ostjatele uksed saaks avada, kutsuti üleeile hommikul kokku linnavalitsuse erakorraline istung, mis andis ümberehitatud kauplusehoonele kasutusloa.

Linnapea Viktor Svjatõ?ev omakorda ütles, et Grossi Jõgeva poe avamise lugu on hea näide sellest, kui kiiresti saab ühe uue ettevõtmise käivitada.

Uue kaupluse 19 töötajast kaheksa on juhataja Veera Otsa sõnul endised Kajaka poe müüjad. Küsimusele, kas lisatööjõudu oli lihtne leida, vastas Ots, et valida tahtes pole töötajaid leida kunagi lihtne. Ent kaadriprobleemidega tegeldi rohkem siiski Rakvere kontoris. Kaupluse kollektiivi jaoks olid pingelised avamiseelsed päevad, mil kaupa riiulitesse seati.

?Kuna pood nägi juba enam-vähem poe moodi välja, kippusid inimesed juba sissegi astuma, mis siis, et olime kastid ukse ette tõstnud,? ütles Veera Ots.

Loodab miljardit

Suur rahvasumm kogunes ukse taha ka avamispäeval. Kuni liht-linnakodanikud ennenägematut kaubavalikut uudistasid, napsas esimese ostja au endale linnapea, kes, haaranud riiulilt lapselaste jaoks paar ?okolaadi, kohe kassasse kiirustas.

Enamik inimesi koondus siiski pika kulinaaria- ja kondiitritoodete leti äärde. Küsimusele, kas ta tuli mingit konkreetset kaupa otsima, vastas jõgevlanna Malle Kingsepp, et pigem lihtsalt uudishimutsema.

?Olen Rakverest pärit ja Grossi poodide kaubavalikuga natuke tuttav,? ütles Malle Kingsepp. “Varem olid neis hinnad veelgi odavamad, nüüd on natuke tõusnud.?

Jõgeva pood on Grossi Toidukaupade 27. kauplus, Grossi Toidukaubad ise aga üks viiest OG Elektra kontserni kuuluvast ettevõttest. Neli ülejäänut tegelevad toidukaupade tootmisega. Ühtekokku töötab kontsernis 1137 inimest (siia on juba arvestatud ka Jõgeva kaupluse töötajad) ning kontserni mullune käive oli 900 miljonit krooni. Tänavu loodab Gross miljardi täis saada.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus