Gross avas Mustvees uue poe

Ettevõtja Oleg Gross avas eile hommikul Mustvees uue poe, kus lisaks rikkalikule toidukauba valikule pakutakse ka tööstuskaupa ning töötab Benu apteek. Avamisel oli ostuhuvilisi murdu, nii et veel pool tundi pärast uste avamist tungles õues pikk järjekord. Mustvees tööd alustanud kauplus on kaubandusettevõtte OG Elektra 65. pood Eestis.


Veerand tundi enne Grossi toidupoe avamist vallandus kaupluse kõrval tõeline lumemöll. Tuisuhoo põhjustas firma omaniku Oleg Grossi saabumine kopteril. Seejärel siirdus Gross oma saatjaskonnaga uhiuude poodi, veendumaks, et kõik on avamiseks valmis. Kümnest puudus veel viis minutit, kui Gross lausus: „Mis me ootame, inimesed on juba ukse taga. Laseme rahva sisse.”

Nii tehtigi ja nõelasilmast tulnud poodi hakkas rahvast tulema. Vaikselt ja targu. Grossi sõnul ongi maainimesed viisakad, ei trügi.

Mõne minutiga tekkisid esimesed järjekorrad, riiulite vahel läks sagimiseks, soodsad tutvumishinnad meelitasid erinevate kaupadega tutvuma. Kaupluse 18-liikmeline töökollektiiv säras ja toimetas asjalikult.

Loodetakse korrata Iisaku edu

„Vinge!” oli kaupluse juhataja Diana Kalmo esimene kommentaar. „Uue poe avamine on alati suur väljakutse ja ma ei kahtlegi, et sellega kenasti hakkama saame. Kõik töötajad on tublid ja saanud ka vastava väljaõppe.”

Diana Kalmo töötas eelnenud kuus aastat Grossi Iisaku poe juhatajana, alates selle avamisest. Nüüd otsustas ta vastu võtta uue väljakutse. Iisaku poes toimusid alates oktoobrist ka Mustvee poe uute töötajate koolitused.

„Iisaku pood on ennast väga hästi õigustanud. Möödunud suvel jõudis ta ühel päeval läbimüügilt meie kauplusteketis koguni esikohale, kuid kolme hulgas on ta sageli olnud. Ja ma olen kindel, et Mustveel hakkab sama hästi minema,” avaldas Gross arvamust.

Nii kaupluse juhataja Kalmo kui ka Gross olid seda meelt, et kuigi konkurents kaubanduses on tihe, võidavad tarbijad uue poe tulekust kindlasti. „Kaubandusturul käib kõva armutu rebimine, aga tarbija jaoks on see kindlasti parem kui kellegi monopoolne seisund,” ütles Gross, kes näiteks Lidli kauplusteketi sisenemist Eesti turule ei pelga. „Sest Lidl pakub enamjaolt pakendatud valmiskaupa,” lisas Gross.

Samuti kiitis ta Mustvee valda, kes on olnud hea ja kiirelt tegutsev koostööpartner. Mustvee vallavanem Jüri Morozov kinnitas, et valla prioriteet ongi olnud ettevõtjale ja elanikule soodsa elukeskkonna loomine.

„Uue poe avamisest saame ainult rõõmu tunda. Oleg Gross on oma firmaga olnud meile hea koostööpartner. Lisaks poe rajamisele ehitas ta välja pea paarsada meetrit kõnniteed kuni peatänavani,” sõnas Morozov.

Kogumaksumuseks poolteist miljonit

Mustvee pood on Oleg Grossil tänavu juba viies avatud kauplus. „Kokku on meil ketis 65 poodi, millest 62 on puhtalt toidupoed. Meie eeliseks konkurentidega on see, et ainult kaheksa kaupluse puhul asume rendipinnal. Kokku töötab meil kontsernis hetkel 1750 inimest, neist müüjaid on 1200. Need on kahtlemata suured arvud,” selgitas Gross.

Mustvee poe rajamine läks kokku maksma 1,5 miljonit eurot. Sellest pool maksis kauplusehoone ehitus, ülejäänu olid muud kulutused. Grossi sõnul on see optimaalne summa, millest odavamalt pole võimalik kauplust rajada. Vähemalt sellist, mis vastab kõikidele nõuetele ja mida ei pea hakkama kohe ümber ehitama.

Rääkides edasistest plaanidest Jõgevamaal ütles Gross, et juba jaanuaris loodab ta Põltsamaal töödega alustada. „Seal lammutame kõigepealt maha turuhoone, mis on tegelikult uusehitis. Kuna valmis see ei saanudki ja kasutuses pole olnud, siis läheb ehitus lahti ja augusti teisel poolel loodame ka Põltsamaal poe avada.”

Jõgeva puhul nii kiireid arenguid paraku pole. Grossi sõnul võttis detailplaneeringu saamine Jõgeval tavalisest kauem aega ja seetõttu tulid järjekorras ette Narva kauplused. „Kuid usun, et 2020. aastal avame ka Jõgeval uue suure kaupluse,” kinnitas Oleg Gross Vooremaale.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus