Gripist hoidumiseks on parim vaktsineerimine

Igal hooajal on kasutusel uus vaktsiin, mille valmistamiseks annab soovituse Maailma Terviseorganisatsioon (WHO), kes lähtub maailmas ringlevatest gripiviiruse tüvedest.

Sotsiaalministeeriumi abiministri Peeter Laasiku sõnul ei tohi igasügisest gripihooaja algust tähelepanuta jätta. ?Erinevalt paljudest haigustest on grippi nakatumist võimalik vaktsineerimisega edukalt vältida. Viimasel ajal palju räägitud linnugripi vastu tavalise gripi vaktsiin küll ei aita, küll aga tõstab ta inimese immuunsust, mis ennetab üldiselt haigustesse nakatumist,? ütles Laasik.

Gripi vastu vaktsineerivad kõik suuremad perearstikeskused ja haiglate juures asuvad nakkuskabinetid, meedikuid saab kutsuda ka töö juurde. Ühe süsti hind on orienteeruvalt 130 krooni.

Gripivaktsiin hakkab tervetel inimestel mõjuma 2-3 nädalat pärast süstimist ja selle mõju kestab maksimaalselt aasta.

Gripp on nakkushaigus, millesse võib korraga haigestuda palju inimesi ehk see võib levida puhangutena näiteks töökollektiivides või lasteasutustes ja tekitada epideemiaid. Gripiga võib kaasneda ka mitmeid ohtlikke tüsistusi, näiteks kopsupõletik.

Meedikute andmetel haigestus möödunud aastal Eestis grippi 1400 inimest, neist ligi pooled olid lapsed. Kuid on olnud ka aastaid, kus haigestumine on olnud mitmeid kordi suurem.

Katrin Pärgmäe,
Sotsiaalministeerium
</P>

blog comments powered by Disqus