Gripiepideemia sundis Põltsamaa Ühisgümnaasiumi uksed sulgema

Gripiviirus sulges Põltsamaa Ühisgümnaasiumi uksed kaheks päevaks, sest enam kui pooled õpilastest on teavitanud haigestumisest ning selle tõttu koolis alanud nädala esimestel päevadel õppetööd ei toimu.

Tervisekaitseinspektsioon on haridusasutustele välja käinud juhendi, mille järgi tuleks gripihooajal koolis õppetöö peatada juhul, kui haigestujaid on vähemalt 30 protsenti õpilastest.  Põltsamaa Ühisgümnaasiumis küündis see näitaja eilse seisuga 68 protsendini ning kooskõlas Tervisekaitseinspektsiooniga otsustati kool esialgu kaheks päevaks sulgeda.

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi direktori Aimar Arula sõnul on sel nädalal haigeid vähem kui eelmise nädala lõpus. Edasine<span style=”mso-spacerun: yes”>  sõltub sellest, kui paljud õpilased on veel haiged. Teisipäeva jooksul teatavad õpilased oma tervislikust seisundist ning selle põhjal otsustavad kooli juhtkond ja tervisekaitse, kas tavapärane õppetöö jätkub kolmapäeval või jäävad kooli uksed veel mõneks päevaks suletuks.

“Ei oska praegu ette näha, kui paljud lapsed on terveks saanud, eks see selgub päeva jooksul,” sõnas Arula esmaspäeval.

Põltsamaa vallavanema Toivo Tõnsoni sõnul ei ole gripiepideemia valla koolides massiliselt levinud ning tema andmeil ei ähvarda momendil ühtegi selle piirkonna kooli haiguse tõttu sulgemine.

Enim haigestujaid algklassides

Reedel oli ka Tabivere Gümnaasium sulgemise äärel, haigestunuid oli 27 protsenti õpilastest. Siiski olid mõned õpilased end nädalavahetusega terveks ravinud ning sel nädalal võib õppetöö plaanipäraselt jätkuda.

Kooli direktori Toivo Punga sõnul ei ole nende koolis veel grippi haigestunute hulk katastroofiline ning esialgu tundub, et gripihooaeg elatakse üle õppetööd katkestamata.  “Rohkem on haigeid algklassides, suuremate õpilaste hulgas puudujaid väga palju ei ole,” kinnitas Punga. Ka Tervisekaitseinspektsiooni andmeil haigestuvad enim 10-19 aastased.

Jõgeva mõlemas gümnaasiumis on samuti tavapärasest rohkem haigeid, kuid mitte nii palju, et õppetöö katkestada tuleks. Jõgeva Gümnaasiumi direktori Taisto Liivandi sõnul on haigestujate juurdekasv praeguseks pidurdunud. Arvuliselt on gümnaasiumis haigestumisest teatanud 120 õpilast. Ka kooli meditsiiniõde on kinnitanud, et haigeid ilmub arstikabineti ukse taha järjest vähem.

Jõgeva Ühisgümnaasiumi direktor Jüri Toit sõnas, et pea igas klassis on haigeid, mõnes rohkem, mõnes vähem. Ühisgümnaasiumi õpetajate hulgas direktori sõnul haigestunuid pole.

Puurmanis tavalisest vähem haigeid

Anna Haava nimelise Pala Kooli direktori Malle Weinrauchi sõnul ei ole ka nende koolis gripiga väga suuri probleeme. Eile oli nende koolis haiged 20, algklassides rohkem, vanemas astmes vähem. Direktori hinnangul ei ole see number veel väga ebatavaline.

“Loomulikult võiks haigeid vähem olla,” möönis Weinrauch, kuid seni pole olnud tarvis kooli ajutist sulgemist kaaluda. “Värske õhk ja paksu metsa taga elamine tuleb vist kasuks,” märkis direktor, kuid nentis, et viirus võib veel nendeni jõuda.

Ka Jõgeva vallas pole haigestunute arv eriti kriitiline. Vaimastvere kooli direktor Väino Ling kinnitas, et haigeid on täiesti normi piires ning pole mingit põhjust õppetöö katkestamiseks. Haigestunuid pole ka kooli õpetajate hulgas.

Positiivsed sõnumid jõudsid meieni Puurmani Gümnaasiumist, kus on tavapärasest hoopis vähem haigeid. Kooli direktori Tiina Oolo sõnul on neil varasematel aastatel olnud palju rohkem haigeid kui tänavu. Ka õpetajad pole direktori sõnul sel aastal grippi põdenud.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus