Gripi vastu aitab ainult vaktsineerimine

Jõgeval püsib juba nädalapäevad gripiepideemia ning seepärast on mitmed raviasutused välja kuulutama ka karantiini. Aastast aastasse korduv haigusepuhang on seekord ehk kuidagi tugevamalt ennast meie keskele murdnud. Pole ka ime, sest eestimaine kliima pakub gripile ideaalset keskkonda: vihmane ja päikesevaene suvi, soe ja heitlik sügis ning niiske talv takkapihta. Nii on tingimused viiruste levikuks ideaalsed.

Vastu saame sellele astuda ainult teadlikkusega. See algab puhtuse pidamisest igal pool ja igal ajal. Nagu tohtrid soovitavad, tuleks igal võimalusel käsi pesta. See pealtnäha lihtne vastumeede aitavat väga hästi grippi tõrjuda. Lihtne ja kõigile teada tõde, kuid ometi vajab seegi igal aastal kordamist, sest kipub ununema.

Parimaks gripivastaseks kaitsevahendiks hindavad arstid aga jätkuvalt vaktsineerimist. Liiatigi ei ole gripivaktsiin kallis. Kui jätta end vaktsineerimata ja haigestuda, lähevad ravimid palju rohkem maksma kui vaktsiin. Seega majanduslikult mõtlev inimene pigem vaktsineerib ennast.

Gripivastase vaktsineerimisega on tänavu oldud tagasihoidlikud. Mis võiks olla selle põhjuseks, kas ajapuudus või lihtsalt hooletus, ei tea. Tulemus on aga kahjuks ilmselge: grippi haigestumine on võrreldes eelmise aastaga sagenenud.

blog comments powered by Disqus