Gerli Padar ja Urmas Lattikas esinesid Kursi kirikus

Sissejuhatavad sõnad kontserdile lausus Kursi kirikuõpetaja Sulev Sova. Urmas Lattikase saatel laulis Gerli Padar laule Uno Naissoo,   Richard Rodgersi ja mitmete teiste heliloojate loomingust, ühtlasi ka ansambel ABBA muusikute  Benny Anderssoni ja Björn Ulvaeuse kirjutatud muusikalist ?Chess?, mille “Vanemuise ” lavavariandis mängis ta peaosa.

Gerli Padar märkis, et Kursi kirikukontserdi jaoks oli ta koostanud spetsiaalse laulukava. “Sageli on mul tulnud esineda korraga tuhandetele inimestele. Aeg-ajalt on aga hea laulda ka väiksemaarvulisele publikule. Selline võimalus avanes ka Kursi kirikus, kus kuulajatega hoopis vahetum suhe tekkis,? rääkis Padar.

Pianist Urmas Lattikas kiitis Kursi kiriku akustikat. “Siin on küll suur kaja, kuid see mõjub hästi loomulikult ja puhtalt. Mängida on igatahes mõnus ja kiired lood ei lähe ka niiöelda pudruks kokku,” märkis muusik.

Kontserdi korraldaja Kursi pastoraadi perenaine ja osaühing Kursi Jahiloss juhataja Alikee Kubi tutvustas Urmas Lattikasele ka renoveeritavat Kursi jahilossi.

“Kursi on ilus ja eksklusiivne paik, kus kontsertide korraldamine võiks traditsiooniks kujuneda. Sellest tunneksid rõõmu nii kohalik rahvas kui ka kaugemate paikade elanikud,” nentis Lattikas.

 Alikee Kubi sõnul on augusti algul otsustanud Kursi kirikus kontserdi anda Toomas ja Tarmo Urb, kes praegu on laagris indiaanlaste juures.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus