Geopark suurendab Laeva valla turismipotentsiaali

 

Eile tutvustas Tartu vallavanem Aivar Soop Tartumaale ja Jõgevamaale plaanitud geopargi rajamise ideed Tartumaa omavalitsusjuhtidele. Laeva vallavanema Aare Olgo sõnul võib geopargi projekti teostamine tekitada suuremat huvi selle piirkonna külastamise vastu ning pakub uusi koostöövõimalusi Laeva ja Puurmani vallale.

Vallavanem Aare Olgo märkis, et seoses geopargi rajamisega tekib loodetavasti mitmetel inimestel huvi jääda pikemaks ajaks Laeva valda, tutvuda siinse haruldase ja ürgse loodusega.

“Kindlasti muutub populaarsemaks meie valla pindalast 9296 hektarit hõlmava Alam-Pedja looduskaitseala külastamine. Mõistagi on tarvis kaitsealale paigaldada senisest rohkem viitasid, ehitada välja puhkamis- ja einestamiskohti.”

Olgo sõnul annab geopargi rajamise projekt ka uusi võimalusi Laeva ja Puurmani valla vaheliseks koostööks. “Mõlema valla asutused, ettevõtted ja mittetulundusühingud võiksid turistide teenindamiseks kujundada ühise paketi, mis aitaks kaasa ka sellele, et Puurmani lossi, Kursi kirikut ja muuseumi ja muid huvitavaid paiku külastavad inimesed tuleksid tutvuma ka Laeva valla looduse ja vaatamisväärsustega,” ütles ta.

“Koostöö osas võiks võtta eeskujuks ka Elistvere loomapargi, Vudila mängumaa, Äksi puhkemaja, jääajakeskuse ja Palamuse kihelkonnakoolimuuseumi tihedaid ja konstruktiivseid suhteid,” lisas Olgo.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus