Gangteng rinpotše õpetab Umbusi külas budistlikku tantrat

8. juulist 10. juulini õpetab Põltsamaa vallas Umbusi külas Bhutani üks tähtsaimaid budismiõpetajaid Gangteng rinpotše.


„Gangteng rinpotše on Umbusis teist korda ning seekord toimuvad õpetused Yeshe Khorlo tulevase Euroopa meditatsioonikeskuse maal – Umbusi jõe lähedal eraldatud paigas, kuhu inimesed tavaliselt ei satu,“ ütles ürituse üks korraldajatest Jako Jaagu.

Kolmapäeval, 10. juulil algusega kell 14.00 annab Gangteng rinpotše Padmasambhava ehk Guru Rinpotše, legendaarse õpetaja ja budismi Tiibetisse tooja, pühitsuse. Tiibeti budismi ningma koolkonnas on Padmasambhavaga seotud mantrapraktikad kõikide muude praktikate aluseks.

11. ja 12. juulil jätkuvad õpetused külluserituaaliga – terve päeva kestva praktikaga. Budismis öeldakse, et see vähendab inimestes egoistlikku ihnsustunnet, õpetades ühtlasi, kuidas rohkem ära andes saab tagasi kõige rohkem. Samuti saab selle praktika kaudu puhastada egost lähtuvaid muid eksimusi ja väärtegusid.

Lisaks on Gangteng rinpotše lubanud läbi viia ka maarituaali, et tulevase meditatsioonikeskuse ehitus ei häiriks seal elavaid nähtavaid ja nähtamatuid olendeid, energiaid. Maarituaali viiakse tihti läbi mitmeid kordi – esimest korda viis selle 2018. aasta aprillis läbi Sungtrul rinpotše. Seda praktikat täiendab hommikune lõhnasuituohverdus. Ka selle eesmärgiks on harmooniliste suhete loomine ümbritseva keskkonnaga. Rohkem infot ürituse kohta leiab Yeshe Khorlo Eesti MTÜ kodulehelt: eesti.yeshekhorlo.ee.

 

Kadri Raudsepp, Yeshe Khorlo Eesti MTÜ juhatuse liige

blog comments powered by Disqus