Gaasitorustiku ehitamise leping kirjutati alla

?48,8 miljoni kroonise mahuga lepinguid ei kirjutata Jõgevamaal alla just iga päev,? ütles pärast tähtsale paberile allkirja andmist Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson. ?Seepärast polnud lepingu ettevalmistamine lihtne kummalegi poolele.?

ASi EG Ehitus juhatuse liige Mait Pikkof lisas, et alates ehitusloa väljastamisest peaks gaasi Põltsamaale jõudmiseks kuluma kümme kuud ning ehitaja püüab teha omalt poolt kõik, et selle ajaga ka hakkama saadaks.

Küsimusele, kas gaasihinna võimalik järsk hinnahüpe maagaasi Põltsamaa valda ja linna toomist tulevikus mõttetuks ei muuda, vastas vallavanem Toivo Tõnson:

?Kallimaks lähevad kõik kütuseliigid. Kui kord aastas puidki osta, siis tuleb igal järgmisel korral alati enam maksta kui eelmisel. Eesti Gaasi esindajad on kinnitanud, et gaasihind ei kasva kiiremini kui teiste kütuste hinnad. Samuti seda, et tõusku gaasihind palju tahes, jääb see ikka teiste kütuseliikide hinnast umbes 15 protsendi võrra madalamaks. Aga riskid kaasnevad ju iga nii ulatusliku muudatusega ? sellega tuleb juba ette arvestada.?

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus