Fotovõistlus pani laste mõtted liikuma

Aasta alguses viidi Põltsamaa Ühisgümnaasiumis läbi talvine fotovõistlus “Koolirõõm”. Fotografeerimispisikust nakatusid lisaks lastele ka õpetajad. Vahetult vabariigi aastapäeva eel tehti PÜGis fotovõistlusest kokkuvõtteid ja premeeriti paremaid.

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi fotovõistluse peaorganisaator Maire Keis tõdes, et suur rõõm on käia koolis ning õppida koos toredate sõpradega. Et neid tundeid ka teistega jagada, otsustas PÜG-i tervisenõukogu kuulutada välja koolisisese fotokonkursi, kus osales 16 õpilast-õpetajat 37 fotoga. 

Vooremaa lemmik on Roberta Pärna

Fotovõistlust “Koolirõõm” toetas ka maakonnaleht. Meie lemmikuiks osutusid teises klassis õppiva Roberta Pärna tööd. PÜG-i õppealajuhataja Riina Valdmetsa sõnul juhtus selline huvitav lugu, et kui Vooremaa toimetus oli laste fotode hulgast oma lemmikud välja valinud, selgus, et kõigi kolme välja valitud foto autoriks Roberta Pärna.  Need fotod olid  “Hommikuse jällenägemise kalli”, “Kehalise kasvatuse rõõm” ja “Kõige suurem koolirõõm”.

Roberta Pärna sõnul osales ta fotovõistlusel suuresti õpetaja soovitusel. Need fotod, kus Roberta ise peal on, tegi tema ema. Nii saab Roberta emagi jagada tütrega seda edu ja rõõmu, mis neile fotokonkursil osaks sai.

Mari-Anni Keis teisest klassist otsustas pildistada klassikaaslasi ja tema sõnul lubas õpetaja sättida õpilasi fotografeerimiseks just selliselt, nagu foto autor seda soovis. Neljanda klassi tüdruku Anu Peetsalu sõnul sai tema fotokonkursist teada kuulutuse kaudu ja otsustas teha mõned fotod kehalise kasvatuse tunnis. Anul on endal fotoaparaat olemas ja pildistamisega ei puutunud ta kokku üldse mitte esimest korda. Anu loodab, et ka aasta pärast fotokonkurss korraldatakse. Kellest või millest siis pilte teha, sellele Anu praegu veel mõelnud ei ole.

Viienda klassi tüdruk Mai-Liis Kelder sai fotokonkursi kohta teavet kuulutuse vahendusel. Tema loodab samuti, et järgmisel aasta jälle fotokonkurss korraldatakse, sest tal on kindel soov seal osaleda. Õpetajatest tunnustati fotokonkursil Külli Kalvistit, Maire Keisi ja Katrin Rohtmetsa.  

Internetihääletus pakub hindamisvõimalust kõigile

Fotokonkursi peakorraldaja Maire Keisi sõnul sai idee alguse üle-eelmisel aastal kooli tervisenõukogu korraldatud fotojahil. Juba siis valiti kevadisel fotokonkursil tehtute seast välja paremad. Eelmise aasta alguses sündis otsus korraldada juba tõeline koolisisene fotokonkurss. Riina Valdmets pakkus välja, et see võiks olla talvine teema, et lapsed ka õues pildistaksid.  Tänavune fotokonkurss otsustati korraldada teemal “Koolirõõm”.

Fotode hindamisele kaasati internetihääletuse kaudu kõik õpilased ja õpetajad, kes soovisid oma hinnangut anda. Eraldi hinnati fotosid esimesest kuni kolmanda, neljandast kuni kuuenda, seitsmendast kuni üheksanda ja kümnendast kuni kaheteistkümnenda klassini. Hääletamisel osales alla saja õpilase. Sellel aastal hinnati eraldi kategooriana ka õpetajate tehtud fotosid. Riina Valdmetsa sõnul pakub konkurss lastele tervisenõukogu poolt propageeritavat liikumisvõimalust ja emotsioone. Tänavuse fotokonkursi teema tulenes mõttest, et koolirõõm on murede ja õppimisega seotud pingutuste kõrval tasakaalustava nähtusena täiesti olemas.

Õppealajuhataja sõnul kutsuvad nad konkursi kaudu kooliga tihedamale koostööle ka lapsevanemaid, sest väiksematele lastele on vanemad nõuandjateks ja suunajateks. Riina Valdmets tunnistas, et seekordne teema oli raskem kui eelmisel aastal välja pakutud talveteema. Konkursi korraldajad võisid tõdeda, et koolirõõm fotodel ikkagi üles leiti.  

Fotokonkurssi toetasid:

Anu Foto

Digipraktik

Vooremaa

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus