Fotograaf, kes armastab Jõgeva pisikesi tänavaid

Pärnust perega Jõgevale elama tulnud fotograaf Birgit Merelaid unistab päris oma fotostuudiost. Kui koroonaviirust poleks kevadel tulnud, avanuks stuudio juba uksed, nüüd ootab Birgit aga sügist.

KERTTU-KADI VANAMB

Muidu väikesest kohast pärit Birgit otsustas ühel hetkel suvepealinnas Pärnus asjad kokku pakkida ja perega Jõgevale tulla. „Sõitsime tihti Pärnust siia, sest minu pere on siin. Ja lapse jaoks on vanavanemad olulised. Tundsin, et kahetunnine sõit muutus tüütuks. Nüüd tajun, et väikeses kohas on ju kõik lähedal. Ning kuna ma olen Kadrinas kasvanud, siis tean, kui hea on väikeses kohas elada,“ ütles Birgit.

Ning kuna Jõgeva linnas päris fotostuudiot pole ning lähim jääb Kuremaa lossi, hakkaski Birgit unistust veeretama. Ent siis tuli viirus ja hetkel on stuudio avamine lükkunud sügisesse.

Inimesed hakkavad taas fotograafi juurde jõudma

„Praegu on suvine pildistamiste periood ja pole mõtet stuudiot avada, sest hetkel on just õues pildistamised kõige olulisemad,“ nentis Birgit Merelaid, lisades, et ju pidigi kõik nii minema.

„Sobiv ruum ühe Jõgeva ilusalongi kõrval on hetkel minu ootel. Kergem remont tuleb ära teha ja asjad sisse viia. Stuudio on kogu aeg mu unistus olnud ja kibelengi, et sügis rutem tuleks,“ muigas ta. Sisimas pelgab ta viiruse teist lainet, kuid ülemäära sellele mõelda ta siiski ei taha, sest inimesed hakkavad pärast paari kuud taas teed fotograafi juurde leidma.

„Praeguse aja kohta võib öelda, et on hästi, muidugi võiks alati rohkem olla. Samas mõistan, et kõik ei kibele veel pildistama ning pelgavad fotograafiga lähikontakti. Kardan küll viiruse teist lainet, aga usun, et kõik läheb nii nagu peab. Mõistsin alles mõned päevad tagasi, et ehk ma ei ole piisavalt reklaaminud, et nüüd Jõgevamaal tegutsen, siis lükkasingi oma sotsiaalmeedialehel loosimängu käima. Tahangi aina rohkem Jõgevamaa inimesteni jõuda. Muidugi on oluline, et kui fotograaf ja tema töö meeldib, siis tullakse pildistama ükskõik kust,“ mõtiskles Birgit Merelaid.

Jõgeva ja ka kogu maakonna tugevusena näeb Birgit just loodust. Sellist, mida suuremast linnast ei leia. „Iga nurga peal on siin midagi ilusat. Muidu tuleb suuremast linnas välja sõita ja otsida, siin on kõik olemas. Lisaks meeldivad mulle Jõgeva väikesed tänavad ja ümberringi mahajäetud hooned, kus saab hoopis teistsuguseid pilte teha. Aidu järve ümbrus on imeline, ma võiks kõik fotosessioonid seal teha,“ naeris Birgit.

Armastab heledaid toone

Eriti meeldib talle omasõnutsi pildistada lapsi ja peresid. „Armastan heledaid toone ja pilte, kus on päris emotsioonid. Olen ise lasteaiaõpetaja töötanud ja lastega koos töötamine on täpselt see, mis mulle meeldib,“ rääkis Birgit, lisades, et kui lastega enne pildistamist rääkida ja naljatleda, avanevad nad iseenesest. „See on nii kihvt, kuidas nad avanevad ja naeravad, sellest saab kõige ägedamaid pilte. Eks vanemadki peab vahepeal lahti muukima, et nad nii pabinas poleks,“ muigas Birgit.

Nii pole ebatavaline, et muidu tagasihoidlikul eestlasel kulubki nagu ikka käivitumiseks rohkem aega ja pärast ei pruugigi enam pidama saada. „Tihti toimib naiste puhul see, kui nad saavad jumestuse ja soengu, siis tunnevad nad end enesekindlamalt ja säravad teistmoodi. Meeste puhul on keerulisem, sest tihti arvavad nad, et peavad poseerima ja kunstlikult naeratama Tegelikult on nemadki end poole sessiooni ajal vabamaks lasknud, nähes, et see on lihtsalt tore koos veedetud aeg, mille ma fotograafina jäädvustan,“ rääkis Birgit, et kõik saab alguse suhtlemisest kliendiga.

Oma tulevast stuudiot näeb Birgit koduse ja hubasena. „Mul ei ole kunagi stuudiot olnud, alati olen rendistuudios pildistanud. Nüüd aga tahan, et stuudio oleks päris minu enda nägu,“ ütles Birgit.

Nii unistab ta tulevikus ka koostööst Jõgeva ilutegijatega ning väikesest fotoringist, mida lastele teha. Et noortel tulevastel fotograafidel oleks koht, kus annet praktiseerida või kas või algteadmisi omandada. „Olen kindlasti avatud kõikvõimalikele koostööpakkumistele,“ sõnas Birgit. Fotodele saab pilgu heita, lisainfot ja ühendust Facebookis ja Instagramis Merelaid Foto.

 

Soovitused, kuidas fotosessioonil end võimalikult mugavalt tunda:

  • Naistele, kes soovivad fotosessioonile tulekuks jumestust, soovitab fotograaf kasutada professionaalse jumestaja teenust. Et lõpptulemus oleks see, mis oodatud, tuleks jumestajale täpsustada soovi fotomeigiks ja lisada, kas sessioon toimub looduses võis stuudios.
  • Riietuses võiks valida mahedamaid ja pastelsemaid toone. Perega pildistama tulles võiks järgida ühtset stiili, aga mitte panna selga suuri mustreid. Vältida võiks musta ning liigerksaid toone.
  • Riided võiksid olla mugavad.

Lastega pildistama tulles võiks kaasa võtta mänguasju, mis lastele meeldib. Nii on neil turvaline võõra inimese juures olla.

blog comments powered by Disqus