Fotod räägivad meie riigi ajaloost

Mustvee kultuurikeskuses avatud Eesti Instituudi ajaloonäitusel „Eesti Vabariik / Rebublic of Estonia“ näeb suuremõõtmelisi fotosid Eestimaal toimunud sündmustest alates omariikluse algusaegadest kuni tänapäevani.

Ajaloolase Lauri Vahtre koostatud  ja Angelika Schneideri kujundatud näitusel on väljas kolmkümmend kaks fotot. Kõige vanemad neist pärinevad aastast  1918, viimased on tehtud  mõned aastad tagasi. „Näitus oli üleval Tabivere rahvamajas, mille juhataja Triinu Täpsi soovitas seda ka meile,“ ütles Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina.

„Külastajaid on käinud Mustvee valla kõikidest piirkondadest ja kaugemaltki. Suurt huvi tuntakse Vabadussõja ja ka teise maailmasõja järgsete sündmuste ja olustiku vastu. Mitmed fotod on laulupidudest ja rõõmustavatest hetkedest spordivõistlustel, näiteks võitjaks tulnud Eesti meeskonna kojusaabumisest 1937. aasta laskmise maailmameistrivõistluselt, foto silmapaistvast kümnevõistlejast Heino Lipust  jne.

Kõik fotod ei mahtunud  meie fuajeesse äragi, seepärast panime mõned akendele, nii et neid on võimalik õuest vaadata,“ kirjeldas kultuuritöötaja.

Zalekešina sõnul on näituse tekstid ingliskeelsed, sest väljapanek on koostatud välismaalastele. „Lugemine võtab küll rohkem aega, kuid see ehk võimaldabki põhjalikumalt süveneda,“ märkis ta.  

Fotonäitus on Mustvees avatud kuu aega, seejärel saab seda mujale tellida.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus