Forte toob kuulsust iluvõimlemises

Jõgeva linna ja Jõgeva valla spordiklubi Forte iluvõimlejad, tipptreener Tatjana Ilvese õpilased, Hermiina Prave ja Liisbet Randjärv saavutasid hiljuti väärikaid tulemusi Pihkvas peetud Vürst Aleksander Nevski memoriaalil.


Hermiina Prave saavutas Pihkvas oma isikliku punktirekordi kahevõistluses (kurikakava pluss rõngakava). “Tugevamaks küljeks olid kurikavas kõik visked, mis väga hästi õnnestusid,” ütles ta.

Võistlesid Vene, Eesti ja Läti noored

Hermiinat motiveeris Vürst Aleksander Nevski  memoriaalil osalema soov saada kogemusi ja võrrelda oma taset teiste riikide tüdrukutega. “Pihkvas võistles Venemaa, Läti ja Eesti noori. Meie treener Tatjana Ilves juhtis enne võistlusi tähelepanu sellele, milliseid elemente peaksime rohkem harjutama. Mina pöörasin kõige rohkem tähelepanu kurikakavas olevatele kahepöördelistele visetele ja rõngakavas tasakaalu elementidele. Treenisime ka vahetult enne võistlust Pihkvas.”

Spordiklubi Forte iluvõimleja Liisbet Randjärv tegi samuti Pihkvas isiklikud punktirekordid kahevõistluses, rõngakavas ja kurikakavas. Liisbeti hinnangul on tema oskused iluvõimlemises mõlemas harjutuses enam-vähem võrdsel tasemel.

Liisbeti sõnul on iluvõimlemises iseäranis olulised painduvus, vastupidavus ja järjepidevus, kusjuures peavad olema ka väga tugevad närvid. “Venemaa sportlaste tase on ikka märksa tugevam,” ütles Liisbet erinevate maade iluvõimlejaid võrreldes.

Hermiina Pravele ja Liisbet Randjärvele jättis väärika mulje ka Pihkva linn. “See linn on tõeliselt ajaloohõnguline. Meeldisid uhked kirikud ja teisedki vaatamisväärsused,” laususid tütarlapsed.

Iluvõimlemisega tuleb varakult alustada

Enne Pihkvasse minekut toimusid Lääne-Virumaal Vinnis Lumikellukese iluvõimlemisvõistlused. Seal saavutas Hermiina Prave oma vanuserühmas II koha rõngakavas. Liisbet Randjärv oli aga paremuselt kolmas kahevõistluses. Kokku oli Vinnis võistlustules üle kahesaja tüdruku. Tartu Kevadturniiril oli Liisbet aga paremuselt kuues.

Hermiina Prave alustas võimlemisega nelja-aastaselt, iluvõimlemisega tegeleb ta aga viiendat aastat. “Forte iluvõimlejate treeningud toimuvad kolm korda nädalas. Kaks korda nädalas treeningud Tartus ja laupäeval Jõgeval, spordikeskuse Virtus aeroobikasaalis. Võistlustel esindab spordiklubi Forte neli iluvõimlejat. “Lisaks Hermiinale ja Liisbetile veel Kerttu Kethly Rumask ja Marii Heliis Allev.”

Liisbet Randjärv tegeles enne võimlemisega ja jõudis siis iluvõimlemise juurde. “Treener Tatjana Ilves nõuab treeningutel distsipliini, pühendumist ja kannatust. Väga oluline on harjutused ja kavad kohe õigesti selgeks õppida ja sooritada. Treener annab nõu, vajadusel näitab ette ja parandab ning julgustab. Samuti ergutab. Treener on viinud mind iluvõimlemise juurde ja olen talle selle eest väga tänulik,” iseloomustas Hermiina juhendajat.

Juba 22. – 23. aprillini osalevad spordiklubi Forte iluvõimlejad Tartus peetavatel meistrivõistlustel.

Treener Tatjana Ilves märkis, et tema spordiklubi VK Ilves tegutseb Tartus. “Tartu linn toetab suurt iluvõimlemisturniiri “Miss Valentine”, mis on maailmakarika üks etappidest. Tartu linn toetab ka erahuvikoole, kus lapsed saavad treenida. Jõgeva linn toetab Spordiklubi Forte kaudu võimalusega harjutada Virtuse  spordihoone aeroobikasaalis ja Jõgeva vald valla eelarvest tegevustoetusega. Mis puudutab riiki, siis tean, et on olemas huvihariduse toetamise kontseptsioon ja riik soovib, et kõik lapsed oleksid huvitegevusega hõivatud. Riik võiks aktiivsemalt toetada huviharidust, et treenerid ei peaks mitmel töökohal töötama. Parem on, kui inimene töötab ühes kohas ja pühendab ennast maksimaalselt laste arengule,” ütles treener, kes on lõpetanud Kiievi ülikoolis kehakultuuriteaduskonna ja tulnud 1986. aastal  NSVL tšempioniks ning on rahvusvahelise klassi meistersportlane.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus