Forte kümnes jõulukarikaturniir kujunes eelmistest põnevamaks

Turniiril osales viis 1994. aastal sündinud noormeeste võistkonda: Kuremaa Spordikool, Kohila SK/Märjamaa, BK Jurmala ning Sigulda I ja II Lätist. Siiski koosnes Sigulda II meeskond 1995. aastal sündinud poistest, kes oma noorusele vaatamata ühtegi mängu ilma võitluseta käest ei andnud. Nende treeneri sõnul võttis meeskond turniirist osa kogemuste saamiseks. Forte jõulukarikaturniir oli pisut kehvasti ajastatud, kuna samal ajal toimus Baltikumis veel mitu korvpalliturniiri.

Vabavise otsustas

Turniiri esimene päev oli kodumeeskonna jaoks edukas, nimelt suudeti võita Kohila meeskonda, kes on Kuremaa Spordikooli võistkonna üks olulisemaid rivaale Eestis. Teine mäng Kuremaa jaoks muutus raskemaks, nimelt jäi kodumeeskond Jurmala vastu mängides neljateistpunktilisse kaotusseisu. Seis viigistati alles 0,3  sekundit enne normaalaja lõppu. Kuremaa meeskonna kartulid tõi tulest välja vabaviske tabanud Johannes Välb. Noormehe enda sõnul oli otsustaval vabaviskel närv ikka kõvasti sees, kuid siiski ei vedanud tema oskused meeskonda alt. Lisaajal võideti lätlasi tulemusega 67:62.       

Samas võis mängude põhjal  näha, et turniirile olid sattunud üpriski võrdsed võistkonnad, kuna mitte ükski meeskond ei jäänud ilma kaotuseta. Turniiri korraldaja Ergo Prave sõnul ongi eesmärk saada turniirile võimalikult samal tasemel mängivaid võistkondi, nii ei teki mängude käigus selget liidrit või kaotajat.

Esikolmik selgus pärast viimast kohtumist

Esmakordselt Forte korvpalliturniiri ajaloos oli esikolmiku saatus enne viimast mängu lahtine. Viimane kohtumine toimus Kohila ja Jurmala vahel ning selle suutis võita Kohila meeskond, tulles üldtabelis Kuremaa ja Jurmala järel kolmandale kohale.

Kuremaa Spordikooli võistkonna väärtuslikum mängija Brett Nõmm kinnitas, et treenerite Andres Annoki ja Viktor Nõmme tööga jäi ta turniiri vältel rahule, kuigi aeg-ajalt tekkis poisis kerge kahtlus treeneri otsuse pädevuses. Nii Brett Nõmme kui ka Johannes Välbi sõnul peaksid treenerid nendega ka väga rahul olema, kuna võistkond tuli väga raskest kaotusseisust auga välja ja turniir suudeti siiski võita.

Jurmala klubi president Maris Silins sõnas, et esimene mäng kaotati, sest poisid olid pikast teekonnast väsinud ja ei suutnud ennast kokku võtta. Samas lisas Silins, et tulid Jõgevale võistlema ainult kogemuste saamise eesmärgil.  “Saavutatud koht pole meile oluline,” kinnitas Jurmala klubi president.

EILI KOITLA 

blog comments powered by Disqus