Forte jõuluturniiri võit läks Valmierasse

27.-29. detsembrini toimus Jõgeva spordikeskuses Virtus spordiklubi Forte XI jõuluturniir poiste korvpallis. Turniiri võit läks Lätimaale Valmierasse, Kuremaa Spordikool tuli kolmandaks.

Turniiril osales kuus 13-14-aastaste poiste võistkonda: kolm Lätist (Kandava, Sigulda ja Valmiera) ning kolm Eestist (Ülenurme, Salva Tartu ja Kuremaa Spordikool). Et meeskonnad olid üsna võrdse tasemega, kujunes turniir vägagi haaravaks: mängud olid tasavägised ja kaotusekibedust said vähemasti korra tunda kõik võistkonnad.

Turniiri avapäeval ei saanud Kuremaa võistkond kuidagi mängu käima ja kaotas nii Kandava kui ka Ülenurme võistkonnale. Teine päev oli see-eest meie poistele väga edukas. Kõigepealt võideti hilisemat turniirivõitjat Valmierat, päeva teises mängus Siguldat. Kahe võiduga säilisid kõik võimalused turniir edukalt lõpetada.

Teise päeva viimane kohtumine Ülenurme ja Valmiera vahel otsustas aga turniiri võitja saatuse. Valmiera võitis vägagi võitlusliku mängu tulemusega 72:62. Esikoht läks Valmierale, teiseks tuli Ülenurme.

Kolmanda koha saaja selgus viimasel päeval Kuremaa ja Tartu Salva poiste omavahelises mängus. Vahelduva eduga kulgenud kohtumises, kus võimalusi olid mõlemal poolel, saavutas hinnatava võidu tulemusega 63:55 Kuremaa, tagades sellega turniiril kolmanda koha.

Seega jäi turniiril neljandaks Salva Tartu, viiendaks tuli Sigulda ja kuuendale kohale jäi Kandava võistkond.

Turniiri sümboolsesse “All Stars”-viisikusse valiti Kuremaa mängijatest Brett Nõmm.

Spordiklubi Forte tänab turniiri toetajaid Jõgeva Vallavalitsust, Jõgeva Linnavalitsust ja Sihtasutust Jõgeva Sport!

iii

ERGO PRAVE

blog comments powered by Disqus