Föönix pääses kahe tantsuga lõppvooru

 

Festivali Koolitants maakonnavoorud on nüüdseks toimunud ning zhürii langetanud otsuse, kes neilt edasi pääsevad. Jõgevamaa tantsutruppidest astub aprilli alguses Tallinnas Nokia kontserdimajas toimuval Koolitantsu lõppkontserdil kahe tantsuga üles trupp Föönix.

Jõgeva Muusikakooli huviõppeosakonna koosseisus tegutsev Föönix osales maakonnavoorus tervelt kolme tantsuga: „Südamest“ (autor trupi juhendaja Ave Lääne) konkureeris 10.-12. klasside estraaditantsu kategoorias, „Veidrad kolmikud“ (autor Ruben Roos) sama vanuserühma vabatantsu kategoorias ja „Eesti tants F-rühmale“ (autor Ave Lääne), nagu nimigi ütleb, eesti tantsu kategoorias. Zhürii otsusega pääsesid kahekümnest maakonnavoorus osalenud tantsust edasi just kaks Föönixi oma.

Tantsu „Veidrad kolmikud“ idee hakkas tantsu autori Ruben Roosi sõnul arenema sellest, et mitmel korral trehvasid Föönixi tantsijad trennis olema kolmekaupa: ülejäänud polnud saanud tulla kiirete kooliasjade pärast.

„Siis mõtlesingi, et võiks kolmeliikmeliste gruppide pealt midagi edasi arendama hakata ning just kontakttantsu valdkonnas,“ ütles Ruben Roos.

Et kontakttantsul on kokkupuutepunkte akrobaatikaga ning seda liiki tantsu juures on üheks oluliseks elemendiks partnerite usaldamine, oli õpetaja Rubeni meelest patt jätta neid külgi tantsule efektse puändi loomisel ära kasutamata. Nii kukutabki tantsu lõpus üks kaaslaste õlgadel seisev tantsija end otsejoones alla ja teised tantsijad peavad ta kinni püüdma. Publiku pani see hetk Põltsamaa kultuurikeskuse saalis igatahes kiljuma.

„Põltsamaal õnnestus nii valgus kui ka heli paika saada, nii et puänt pääses täiel määral mõjule,“ ütles Ruben Roos. „Enne Tallinnasse minekut üritame tantsu tehniliselt veel raskemaks teha ning tõsteid, vajumisi ja muid elemente juurde tuua. Et Nokia kontserdimaja lava on väga suur, kulub meile sinna esinema minnes ära kogu maakonna tantsusõprade heasoovlik vaimne tugi.“

„Eesti tants F-rühmale“ on omapärane selle poolest, et tüdrukutel on seal ka meessoost tantsupartnerid. Tõsi, need on papist ja tüdrukute endi tehtud ning tantsivad just niipalju, kui tüdrukud neid tantsitavad. Aga tants on hoogne ja läheb hinge.

Koolitantsu lõppkontsert toimub 2. ja 3. aprillil. Kahe päeva jooksul tantsitakse Nokia kontserdimaja laval ära sada tantsu, mille liidavad ühtseks programmiks lavastatud vaheosad.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus