Fookuses 2 + 2 reegli täitmine

Alates 4. aprillist tohib kaupluses, apteegis, postkontoris, pankade teenindussaalis, sideettevõtte esinduses ja mujal olla korraga vaid niipalju kliente, et nende vahele jääks kaks meetrit ruumi. Kliendid võivad liikuda üksi või äärmisel juhul kahekesi.


Klientidele avatud teenindus- või müügisaaliga ettevõtetes tuleb viiruse tõrjel toimida järgmiselt.
Arvuta välja, kui palju inimesi teenindus- või müügisaali mahub, kui neile peab jääma kaks meetrit vahet. 
Reguleeri uksel inimeste sissepääsu. Kui vaja, luba inimesi sisse jaokaupa, et müügi- või teenindussaalis ei oleks korraga liiga palju rahvast. 
Jälgi, et sissepääsu juurde ei tekiks rahvasumma. Kui sissepääsu juures tekib järjekord, tuleta inimestele meelde, et nad hoiaks üksteisega vähemalt kahemeetrist vahet. 
Varusta müügi- või teenindussaal antiseptikuga. Paiguta see kohta, kus antiseptikut enim vajatakse.
Teavita kliente selgelt, kus antiseptik asub, vastasel korral ei tohi kliente müügi- või teenindussaali lasta. 
Need nõuded kehtivad kuni eriolukorra juhi korralduse muutmiseni ning nõuete vajalikkust hinnatakse iga kahe nädala järel.
Nõuete eiramine võib kaasa tuua sunniraha 2000 eurot. 
Avalikes kohtades ja siseruumides (välja arvatud kodus) tuleb hoida teiste inimestega vähemalt kaks meetrit vahet. Avalikud kohad on mängu- ja spordiväljakud, rannad, promenaadid, tervise- ja matkarajad jt. Avalikus kohas võib koos viibida kuni kaks inimest. Piirang ei kehti peredele ja neile, kes täidavad avalikke ülesandeid.
Kaubanduskeskustes jäävad avatuks ainult toidupoed, apteegid, sideettevõtete müügikohad, pangakontorid, pakiautomaadid ning kauplused, kus müüakse või laenutatakse abivahendeid ja meditsiiniseadmeid.
Kaubanduskeskuste söögikohtades on lubatud toitu ainult kaasa müüa (välja arvatud siis, kui sellesse söögikohta pääseb tänavalt või parklast otse).
Kõigis avatud poodides ja teeninduspunktides tuleb tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu. Kaupmees peab paigutama need kohta, kus desinfitseerimisvahendit enim vajatakse. Kliente tuleb sellest, kus desinfitseerimisvahend asub, selgelt teavitada. Kui sellist infot ei ole, ei tohi inimesed poe müügisaali, apteeki, postkontorisse jne siseneda.
Söögikohad ja baarid tohivad olla avatud kuni kella 22ni (välja arvatud toidu kaasamüük ja kojuvedu).
Meelelahutus- ja lõbustuskohad on suletud.
Eriolukorra meetmete järgimine on iga inimese kohustus. Ainult nii kaitseme koroonaviiruse eest iseend ja oma lähedasi ning kõige haavatavamat osa Eesti elanikest: meie vanemat põlvkonda ja krooniliste haigustega inimesi.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus