Folklooriselts Jõgevahe pere esineb Võru Folkloorifestivalil


Tantsurühmade juhendaja Airi Rütteri sõnul, kes teeb kaasa ka ansamblis Tempora Mores, astutakse nelja päeva jooksul üles vähemalt kaheksal korral erineva pikkusega kavadega. Rütteri sõnul on nii viie minuti pikkusi kui ka pooletunniseid etteasteid. Peamiselt esitatakse Jõgevamaalt pärit tantse, laule ja pillilugusid, kuid mitte ainult.
“Eks ka Võru folkloorifestile oli konkurss, päris kõik tahtjad sinna ikka ei saanud. Et Võru folkloorifestivalile kandideerimine langes ajaliselt kokku peapreemiaga Toropi tantsude võistutantsimisel, siis saime sinna taotluse põhjal,” ütles Rütter.
Täiskoosseisus ja nii suurelt osaletakse folkloorifestivalil esmakordselt, varem on käidud nii öelda luuret tegemas- kuulamas ja vaatamas mis toimub ning ka kaasa löödud- näiteks suurel sabatantsul Võru tänavatel.
 Folkloorifestival väikses rahulikus Võru linnas on täis muusikat ja tantsu kuni pühapäeva õhtuni.
Tänavusel folkloorifestivalil osalevad üheksa riigi esindajad lisaks Eesti kollektiividele, saabuvad  rahvamuusika ja tantsurühmad  Võrru Iisraelist, Itaaliast, Kreekast, Lätist, Sloveeniast, Poolast, Ukrainast.
Folkloorifestival algab neljapäeval ühise rongkäigu ja avakondsertiga, reedel toimub päikesepidu lastele, avatakse käsitöö- ja kunstilaat ning pillimeistrite õu.
Laupäeval toimub lõõtspillimängijatele võistumängimine, mis on pühendatud pillimeister August Teppole, samuti tänavatants linna tänavatel. Pühapäeval on kavas rahvalaulude ühislaulmine ning lõppkontsert.Kõikidel festivalipäevadel kontserdid festivali pealaval ning õhtuti simmanid Kandle aias.  Traditsiooniliselt korraldatakse rahvuslikke söömaaegasid Kubija hotellis- reedel saab maitsta Iisraeli rahvuslikku õhtusööki ning pühapäeval tutvuda Läti köögiga.
Festivali jooksul saab kuulata kirikukontserte, vaadata näitemänge, kuulata  munasjutte ja õhtujutte, tutvuda eri maade pillidega ning osaleda pillide, tantsude ja võru keele õpikodades.
EVA KLAAS

 

blog comments powered by Disqus