Folgi ülekandeid saab jälgida internetis

Neljapäeval algas ja homme lõpeb XVII Viljandi pärimusmuusika festival, millel astub üles 16 välismaist ja 30 Eesti kollektiivi, kokku üle 250 muusiku. Folgi ülekandeid saab jälgida ka internetis Elioni digiTV erikanali vahendusel.

Pärimusmuusikapeo avatseremooniale kogunenud rahvahulk täitis kogu Kaevumäe. Festivali pealik Ando Kiviberg tänas kohaletulnud pärimusmuusikasõpru torupillil kahe labajalalooga.

Avamisel lõid teiste seas kaasa tõva kurgulaulik Andrei Mongush, viiuldaja Kate Young Šotimaalt, Austria joodeldaja Herman Haertel, Sloveenia akordionist Matija Solce, Tšiili trubaduur Fernando Stern ning Eestist muusikud Cätlin Jaago, Maarja Nuut, Sandra Sillamaa ja Ruslan Trochynskyi.

Pärimusmuusikat, maskiteatrit ning nüüdistantsu seganud tseremoonias lõid kaasa ka Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemiast sirgunud meesnäitlejad, avamise lavastas muusik ja tantsija Silver Sepp.

Festivali esimesel päeval osutus menukaimaks Zetode kontsert, kus tegid kaasa ka Lenna Kuurmaa ning seto noorte neidude koor Tsibihärbläseq (kirjakeeles linavästrikud). Zetod koos Lenna Kuurmaa ning Tsibihärblaseqga astuvad teist korda üles täna kell 22 Kirsimäel.

Kontsertide pileteid müüdi festivali avapäeval eelmise aastaga võrreldes isegi veidi enam.

Festivali täpne päevakava on üleval www.folk.ee, kontsertide ülekandeid saab jälgida sealsamas „vaata ja kuula“ menüüosas.

XVII Viljandi pärimusmuusika festival kestab pühapäevani, põhiprogrammis on kavas 73 kontserti, millele lisandub kolm maakonnakontserti ja 50 esinemist rohelisel laval. Endiselt on sündmuse programmis kontsertide kõrval tähtsal kohal õpitoad, regilaulupesa, pillilaat, ööülikool, käsitööhoov, pillilaat, muinasjututoad ja koostöös PÖFFiga valminud filmiprogramm.

JAANIKA KRESSA 

blog comments powered by Disqus