Flöödiõpilastel tulevad lahtised tunnid

“Flöödiühingu liikmete hulgas on kujunenud heaks tavaks, et käiakse üksteise õpilasi kuulamas ja neile tunde andmas,” ütles Jõgeva muusikakooli flöödiõpetaja Kersti Varrak. “Teisipäeval siis kohtubki flöödiühingu esimees Tarmo Johannes meie kooli flöödiõpilastega ning tegeleb natuke igaühega neist.”

            Sarnaseid ühe eriala õppepäevi on Jõgeva muusikakoolis ennegi olnud. Tiit Peterson on seal näiteks kitarri õpituba juhendanud.

            “Tahaksime jõuda selleni, et ühe õppeaasta või natuke pikema ajavahemiku jooksul saaksid sellisel õppepäeval või õpikojas osaleda kõigi erialade õpilased,” ütles Jõgeva muusikakooli direktor Merike Katt. “N-ö kõrvaltvaataja pilgust on pilliõppe puhul vahel väga palju abi.”

            Klaverimuusika õppepäev tuleb muusikakoolis juba 28. veebruaril. Siis tuleb külla H. Elleri nimelise Tartu Muusikakooli klaveriõpetaja Liina Kütt koos mõne oma õpilasega. Klaveriõpilastel on nimelt tulemas konkurss ja enne seda on eri koolide õpilastel väga kasulik üksteisele oma konkursipalu ette mängida ning üksteise õpetajatelt tagasisidet saada.

            Kontsert, mille flöödiõppejõud Tarmo Johannes koos kandlemängija Kristi Mühlingi ja akordionist Sirje Mõttusega teisipäeval kell 17 muusikakoolis annab, kannab pealkirja “Vool”. Pealkiri on laenatud noore eesti helilooja Mirjam Tally samanimeliselt palalt flöödile, kandlele ja akordionile. Peale Tally teose kantakse ette veel kahe eesti autori, Ester Mägi ja Aarne Männiku, klassikute Jean-Philippe Rameau ja Georg Philipp Telemanni ning Jaapani nüüdishelilooja Toshio Hosokava loomingut, aga ka traditsionaal “Valamo kloostri kellad”. Kontserdi üheks eesmärgiks on tutvustada populaarse flöödi kõrval ka eesti süvamuusikas senini veel suhteliselt vähetuntud, ent võimalusterohkeid pille, nagu akordion ja kannel.

            Pisut ka muusikutest. Kristi Mühling lõpetas 2000. aastal magistrikraadiga Helsingi Sibeliuse Akadeemia ning töötab kandleõppejõuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning G. Otsa nim Muusikakoolis. Lisaks pedagoogitööle on ta ka tegevmuusik. Ta on olnud paljude kandlele loodud nüüdismuusikateoste esmaesitaja.
            Sirje Mõttus lõpetas 2004. aastal Taani Kuningliku Muusikaakadeemia magistrikraadiga akordioni erialal. Aastast 2005 töötab ta akordioniõppejõuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on viinud läbi meistrikursusi ja andnud soolokontserte paljudel Eesti akordionifestivalidel.
            Tarmo Johannes on õppinud flööti Eesti ja Läti Muusikaakadeemias ning Amsterdami ja Bologna konservatooriumis. Ta on osalenud mitme Eesti orkestri töös, olnud õige mitmel suvel õpetajaks Põltsamaa noorte puhkpillimängijate suvekoolis, andnud arvukaid soolo- ja kammermuusikakontserte ning olnud mitme kontserdisarja kunstiline juht.

            Jõgeva muusikakooli tasub muusikahuvilisel jõgevlasel sisse astuda veel ühel põhjusel: alates üleeilsest saab seal näha huvitavat näitust klaveri ajaloost. Pikemalt on sellest kavas kirjutada mõnes järgmises Vooremaa numbris.<BR>
RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus