Firmas “Elavad mahlad” säilitusaineid ei kasutata

Luuga lähedal Oredeži asulas säilitusaineteta, aroomi- ja värvainete ning emulgaatoriteta mahlu, küpsiseid ja muid maiustusi tootev ettevõte “Elavad mahlad” on seadnud eesmärgiks valmistada ainult tervislikke tooteid ja hindab kodumaist tooret.

“Kõik, mis on värske marja sees, jääb ka mahla alles,” kinnitas direktori asetäitja Tamara Novikova. Firma on osalenud väga paljudel rahvusvahelistel näitustel ja konkurssidel ning toonud toodangu kõrge kvaliteedi ning heade maitseomaduste eest koju arvukalt medaleid ja diplomeid.

Firma “Elavad mahlad” valmistab ka alkoholivaba šampust, samuti säilitusaineteta lastešampust. Väga armastatakse Venemaal juua kasemahla, kuhu on lisatud jõhvika- või pohlamahla. Kasemahl varutakse peamiselt Pihkva lähedalt. See kaua ei säili, sellepärast ei saa seda kaugelt tehasesse tuua.

Ka küpsiste ja teiste kondiitritoodete valmistamisel kasutatakse piima, koort, võid, jahu ja kõike muud vajalikku säilitusaineteta. “Meie tehnoloogid jälgivad väga tähelepanelikult, et kasutataks ainult puhast tooret,” rõhutas Novikova.

Ettevõte on asutatud 2006. aastal ning kuulub rahvusvahelisele firmale AbsoluteNature.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus