Firmal praktikandile kindlad ülesanded

ASi Põltsamaa Felix turundusdirektori Marek Viiloli sõnul olid ettevõttel Tetyana praktikale võtmisel väga kindlad eesmärgid. “Kui on läbi mõeldud, mida see inimene hakkab tegema, siis on teda ka tunduvalt lihtsam juhendada,? rääkis Viilol. Ta lisas, et Tetyana tuli ja oli nädalaga ettevõttesse üllatavalt hästi sisse elanud. Ta sai aru, mida temalt oodatakse. Ta on hakkaja, tahab õppida ja teha kõike hästi, mingeid probleeme pole olnud,? märkis AS Põltsamaa Felixi turundusdirektor.

Veidi soostus ta ka kergitama saladuskatet Tetyana töölt. Nimelt tegeleb Felix praegu ettevalmistuse ja kaardistamisega, et töötada välja võimalik Ukraina turule sisenemise strateegia.

Tetyanal oli vastavalt Felixist ette antud suundadele eeltöö enne Eestisse tulekut tehtud, tal on teadmised kohalikust turust. Seega on tüdruk teinud Felixile ettevalmistused turu- uuringuks Ukrainas. “Kindlasti on AS Põltsamaa Felixil neid tooteid, mida Ukrainas hästi müüa saaks,? on Viilol veendunud.

Kolm nädalat välispraktikandiga on läinud kiiresti ja see on olnud väga huvitav aeg ka ettevõtte teistele töötajatele.

“Keelepraktika ja erinevast kultuurikeskkonnast pärit inimesega suhtlemine rikastavad ka meie ettevõtte töötajaid,? tõdes Viilol.

Ettevõttes on välispraktikant esimest korda. AIESEC-iga on aga koostööd tehtud varemgi, sest on toetatud tudengiorganisatsiooni erinevate ürituste läbiviimisel ning vastutasuks on saadud väärtuslikku abi.

“Välispraktikanti pakuti meile kevadel, valisime ühena võimalikest Ukraina suuna, kuna hetkel ei ekspordi AS Põltsamaa Felix Ukrainasse ja Venemaale midagi, aga tegemist on väga suure turuga, kuhu sisenemist võiksime tulevikus kaaluda,? tunnistas Viilol.

Praegu ekspordib ettevõte oma tooteid nii Põhjamaadesse kui teistesse Balti riikidesse.

Tema sõnul on tudengiorganisatsioon pakkunud Felixile suurepärase võimaluse ja praeguse kogemuse põhjal julgeb firma sama suunda ka edaspidi jätkata.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus