Festivalil “Peipsi Romantika” tänavu huvitavad esinejad

18. ja 19. juuli õhtul saab Tiheda külas Kasepää laululaval teist aastat järjest teoks festival Peipsi Romantika”, mille kontsertidel esinevad nii professionaalsed muusikud kui ka Jõgevamaa kultuurikollektiivid.

Festivali peakorraldaja  Hannes Soosaar märkis, et juba möödunud aastal tekkis idee kultuurisündmus traditsiooniks muuta. Tore oli saada positiivset tagasisidet nii artistide valiku kui ka kogu korralduse osas,” märkis ta.

Jõgevamaa kultuurikollektiivid esinevad Peipsi Romantikal” tänavu esimest korda. Esimesel päeval rõõmustavad kontserdikülastajaid oma tantsudega tantsurühm Nii ja Naa Põltsamaalt, teisel päeval segarühm Kaaratsim Jõgevalt. See on mõlemale osapoolele kasulik. Isetegevuslased saavad esinemiskogemust juurde, festivalikülastajad aga nautida heal tasemel etteasteid. Seda ideed tahame ka järgmistel aastatel rakendada.

Kutseliste esinejate valikus on alati oluline, kuidas need artistid ja nende repertuaar Peipsi äärde sobivad. Ühtlasi on tähtis, et romantilist õhkkonda saaksid nautida erinevas vanuses inimesed

Sel aastal esinevad festivalil ansambel Traffic”, muusikud Ivo Linna ja Antti Kammiste, Hanna-Liina Võsa ning ansambel Vallatud Vestid” ehk Tanel Padar, Ott Lepland ja Jalmar Vabarna,” ütles Soosaar. Tema sõnul käis Ott Lepland ka möödunud aastal oma bändiga  Kasepääl.

““Vallatud Vestid” võtavad käsile inimkonda alati intrigeerinud teemad – mehed, naised, elu ja olu – ning lisavad sinna ka veel meretemaatikat. On kindel, et tegemist on kontserdiga, mida jäävad meenutama kordumatud esitused ning mis publiku poolt soojalt vastu võetakse,” lisas festivali peakorraldaja.
Tema kinnitusel on Kasepää laululavaplats piisavalt suur, et  publik ära mahuks. Küll aga peavad kiirustama need, kes soovivad kontserte istudes jälgida, sest pinkide arv on piiratud.
Soovitan külastajatel võtta kaasa ka pleedid ja tekid, et murul istuda saaks, samuti soojad riided, et õhtul külm ei hakkkaks,” ütles Soosaar.

Külastajatel on võimalik proovida ehtsat samovariteed, mida keedab samovarimuuseumi perenaine Veronika Kookmaa. Kasepääl on avatud püsinäitus “Peipsi järve elu tuba” ja samovarimuuseum. Kui ilm on ilus, siis on võimalik ka ujuma minna,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus