Fernanda Tamme mälestuspink Jõgeva aleviku lasteaias saab tunnustustähise EV100

Jõgevamaa teine EV100 tunnustustahvel tuleb Jõgeva aleviku lasteaia juurde, kus avatakse mälestuspink lasteaia loojale ja esimesele juhatajale Fernanda Tammele.

“EV100 igas külas”, mis on EV100 juhtrühma ja külaliikumise Kodukant ühine ettevõtmine, annab kogukondadele, kes teevad kingituse Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks ja seovad sellega sündmuse, mälestusplaadi kirjaga EV100.

Jõgevamaal on kingituse teinud juba Pajusi külaselts: nemad püstitasid möödunud aasta augustis oma külamaja juurde sepistatud jalgvärava. Pajusi rahva juubelikingitus anti üle möödunud aasta augustis, üleriigilise lõõtspillipäeva ajal.

Lasteaed avab 21. veebruaril, oma kunagise õpetaja ja lasteaia looja sünnipäeval, EV 100 lastekontserdi ja peoga Fernanda Tamme mälestuspingi. Fernanda Tamm oli ka teenekas võimlemise arendaja ning iluvõimlejate juhendaja, kelle eestvedamisel võideti ülemaailmne võimlemisvõistlus 1939. aastal Stockholmis. “Kontserdile on kutsutud ka mitmed endised võimlejad Fernanda Tamme võimlemisrühmast,” ütles lasteaia juhataja Katri Haaviste. “Istumiskohta on lasteaia õue peale vaja, et kasvõi vanematel-vanavanematel oleks kus oodata, kuni lapsed oma õuemängud kokku korjavad ja valmis on koju minema. Ja me tõesti tahtsime ilusat pinki. Insprieeris ka alevikku pandud Hans Küütsi mälestuspink.” Lasteaed korraldas pingi eest tasumiseks 12. veebruaril heategevusliku laada.

Mälestuspingi valmistas meister ja puuvestja Ott Olesk osaühingust Haljastusmeistrid.

Pille Tutt, “EV100 igas külas” Jõgeva maakondlik koordinaator, ütles, et praeguseks on juba teada veel 5-6 kogukonda Jõgevamaal, kes tahavad sündmusega kingituse üleandmist ühitada ja kandideerivad tunnustustahvlile EV100.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus