Felixis valmivad taas uue maitsega mahlad

Kodustes majapidamistes käib praegu õunamahlategu, Põltsamaa Felix on aga viimastel kuudel tegelenud kahe uue ja huvitava mahlaga – valmistatakse punapeedi-jõhvika- ning pirninektarit.

Juunikuus jõudis Põltsamaa Felixi tootmisliinilt kauplustesse uus punapeedi-jõhvika nektar. Felixi turundusdirektori Marek Viiloli sõnul on tegemist huvitavate maitsete kombinatsiooniga, kus kokku on pandud meie toidulaual laialdaselt kasutatav punapeet ja tuntud metsamari jõhvikas.

 

Köögivilju kasutatakse üha rohkem

Alguses sellisesse maitsekombinatsiooni ettevaatlikult suhtunud inimesed on seda mahla proovides tõdenud, et tegemist on väga omapärase maitse ja väärtusliku mahlaga. Praeguseks on punapeedi-jõhvikamahl kolme kuu vältel kauplustes saadaval olnud, ent paljudel tarbijatel on see ilmselt veel avastamata.

Felixi turundusjuhi sõnul on köögiviljade kasutamine mahlade valmistamisel uus ja üha kasvav trend. See on üks esimestest Felixi mahladest, mis jõudis tarbijani uue korgiga pakendis. Selle korgi all pole nimelt enam alumiiniumist kaitseriba ja seetõttu on mahlapaki avamine mugavam.

 

Justkui koduaia pirnidest tehtud

Augustikuu viimastel päevadel jõudis tootmisse pirninektar, mis on nüüd juba ka kauplustesse jõudmas. Kõige esimesena oli see kättesaadav Felixi oma kaupluses. Pirninektar annab väga hästi edasi ehtsat koduaia pirni maitset. Selle joogi tootearendusega tegeleti väga pikka aega, juues on tunda ka natuke teralist konsistentsi, just nagu pirni süüeski.

Suvel jõudsid müügile ka  ananassinektar ja virsikunektar, mis on eriti nõutud toitlustuskohtades.

Praeguseks on Põltsamaa Felixi mahl jõudnud uuesti ka Leedu turule. Viimati oli Leedus võimalik Põltsamaa Felixi mahlu osta möödunud sajandi üheksakümnendatel aastatel, vahepeal oli aga paus. Marek Viilol ütles, et nüüdseks on Leedus müüdud juba arvestatav kogus Põltsamaa mahlu.

Põltsamaa Felix kuulub koos Kaleviga Orkla kontserni. Lastele on hästi tuntud Kalevi Draakoni-sarja kommid. Nüüd on Felixil välja tulnud ka sama sarja kõrrejook lastele. Felixis käib pidevalt tootearendus ning üsna pea on jälle põhjust mõnest uudistootest rääkida.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus