Felixi kontor kolitakse varsti ümber

Juba pikemat aega on  Põltsamaa Felixis plaanitud kontorihoone ümberkolimist veinimajja, mis ehitati nõukogude ajal ümber vanast mõisahoonest. Hetkel käivad selle maja väljas ja sees põhjalikud remonditööd ning ehk juba vähem kui kahe kuu pärast saavad ettevõtte kontoritöötajad kolima hakata.

Felixi juhi Kaido Kaare sõnul tuntakse Põltsamaal seda hoonet  veinimajana, sest seal toodetakse veine. Siiani oli osa sellest majast kasutamata. Nüüd on käsile võetud hoone ruumilahenduse muutmine. Sinna ehitatakse välja kontoripinnad, nõupidamisruumid, tootearenduslaborid ja ruumid tootenäidistele. Uuendati ka hoone katus. Ühtekokku pannakse kontorihoonesse paika töölauad 29 töötaja tarvis. Välja vahetatakse nii elektri- kui ka ventilatsioonisüsteem. Maja välisseinad kaetakse soojustusmaterjaliga, mis üle krohvitakse ja veel omakorda värvitakse.

Ehitus- ja remonditöid teostab VHR Ehitus, alltöövõtjad on olnud ka Põltsamaa ehitajad. Kaido Kaare hinnangul võiks veinimaja juures praegu rohkemgi ehitusmehi ametis olla. Lammutustööd  on hetkel tehtud, aknad vahetatud ja käib fassaadi uuendamine. Üsna pea loodetakse välistööd lõpetada, et külmema aja saabudes sisemised remonditööd käsile võtta. Kaido Kaare sõnul tuleb uues kontorihoones juurde ka mõni uus töökoht, sest tootmismahud on kasvanud.

Hoone remonditööde täpne maksumus selgub alles pärast tööde lõpetamist, aga esialgsete kalkulatsioonide kohaselt kulub kuni pool miljonit eurot. Tulevikus on plaanis peatselt valmiva kontorihoone  teine korrus tootmishoonega  galerii abil ühendada. Tulevase galerii alt läheb tee, kus liiguvad tootmist teenindavad autod.

Nüüdseks on Felixil valminud ka uus biopuhasti. Koos kontorihoonega on novembri esimesel poolel plaanis avada ka see rajatis.  Põltsamaa Felixi territoorium on juba jagatud kaheks kinnistuks ning osa ettevõttele mittevajalikest hoonetest müüki pandud. Nende vastu on küll huvi tuntud, kuid konkreetseid ostjaid veel pole. 

TOOMAS REINPÕLD 

blog comments powered by Disqus