Felix toetab Kalevipoja Uisumaratoni

AS Põltsamaa Felix paneb tuleva aasta 26. veebruaril peetavale uisumaratonile sponsorina õla alla, võttes enda kanda osalejate toitlustamise.

Kalevipoja Uisumaratoni korraldustoimkonna esimees Aivar Kokk märkis, et seni, kuni Felix oli sponsoriks Eesti parimale naissuusatajale Kristina Šmigun-Vähile, ei oleks olnud uisumaratoni korraldajatel viisakas sponsorluse taotlemiseks nende poole pöörduda. Maratoni peakorraldaja sõnul on tal hea meel, et Felix oli lahkelt nõus spordisündmust toetama ja et leping kehtib mitte ainult ühe, vaid mitme aasta kohta. 

Felixile pole ülesanne keeruline

Felixi turundusdirektor Marek Viilol lausus, et leping sõlmitakse aastateks 2011-1015. Viiloli sõnul toetab Felix uisumaratoni maitsva supiga, sest seda vajab iga uisutaja ja uisumaratoni õnnestumisele kaasa aitaja. Turundusdirektori kinnitusel pole sellises mastaabis ürituste toitlustamine nende jaoks keeruline ülesanne. Felix oli toitlustajaks ka laulu- ja tantsupeol, kuhu kulus 200 000 -300 000 portsjonit suppi, uisumaratonil on minimaalne portsjonite arv 1500.

Aivar Kokk prognoosis uisutajate arvuks üle 1000, lisaks tuleb toitlustada 250-300 vabatahtlikku abilist. “Sellegipoolest on ka uisumaratonlaste toitlustamine meie jaoks tõsine väljakutse,” hindas Viilol ettevõtte rolli.

Felixi turundusjuht ei teinud saladust sellest, et nende ettevõtte eesmärk on supiturul kasvada ning areneda ja selleks aitab uisumaratonil toitlustajana tegutsemine tublisti kaasa. Lisaks hoolitseb Felixi esindus sellegi eest, et olemas oleksid ka tarvilikud kausid-lusikad. Supi jagamisega tegelevad kohapeal korraldajate poolt määratud inimesed. Seni on supi keetnud ja ka laiali jaganud Mustvee eesti- ja venekeelse gümnaasiumi esindus. 

Maratoniks varuvariant

Milline on maratonil pakutava supi retsept, pole veel otsustatud, ent kindlasti kannab see nime Kalevipoja supp.

Ka leiva osas on sponsoriga käed löödud — selle kindlustab Tartu Pere Leib.

Jõgevamaal korraldatavate Kalevipoja – ürituste sarja kuulub ka tuleval aastal toimuv sibula- ja kalafestival. Samuti korraldatakse rulluisumaratoni ja rattamaratoni, millele Felix samuti toitlustajana õla alla paneb. Marek Viiloli sõnul ei piirdu sponsorlus rulluisumaratoni ja rattamaratoni puhul ainult supiga, vaid palaval suvisel ajal vajavad rulluisutajad ja ratturid ka karastusjooke.

Aivar Kokk on Felixi rahvale tänulik, et ettevõte just Jõgevamaa spordisündmusi toetama on asunud.  

Uisumaratoni peakorraldaja sõnul on korraldustoimkond valmis ka juhuks, kui ilm ettevõtmist ei soosi. Juba alates esimestest uisumaratonidest on alati valmis olnud ka varuvariant — Kuremaa järv.

Ülejärgmisel aastal tulevad Jõgeva vallas Eesti valdade talimängud ja Kalevipoja Uisumaraton saab siis olema talimängude üks ala. 

Aivar Kokk lausus, et Kalevipoja-sarja kuuluvad sportlikud üritused on üks osa Jõgevamaal välja kujundatud Kalevipoja brändist. “Meie omalt poolt püüame  seda brändi hoida ning edasi arendada,” kinnitas Aivar Kokk, kelle sõnul toodi näiteks Võrumaal maakonna brändi kujundamisel eeskujuks just Jõgevamaa.

Kalevipoja Uisumaratoni õnnestumiseks annavad oma panuse erinevate institutsioonide esindajad, kelle hulgas on  kaitseliitlasi, päästeteenistujaid, meditsiinitöötajaid, politseinikke jne. Korraldajad ootavad kõiki uisuhuvilisi maratonil osalema, sest rahvaspordiüritustel teatavasti kaotajaid ei ole, vaid kõik võidavad tervise ja hea tuju.

ii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus