Felix avab aprilli teisel poolel oma poe

Juba paari nädala pärast on kõigil inimestel võimalus osta otse Felixi Poest kõiki ettevõtte sortimendis olevaid tooteid.

Põltsamaa Felixi turundusdirektori Marek Viiloli sõnul tegutses kauplus viimati veel eelmisel aastal, ent siis said sealt Felixi tooteid osta ainult ettevõtte oma töötajad ja sedagi vaid korra nädalas.

Marek Viiloli sõnul ei ole kaupluse eesmärk hakata konkureerima teiste kohalike poodidega, vaid pakkuda inimestele võimalust osta ühest kohast kõiki Põltsamaa Felixis valmistatavaid tooteid. “Mõtlesime, et Eestis peaks tegutsema vähemalt üks selline kauplus, kus oleks saadaval kogu meie ettevõtte tootevalik,” põhjendas turundusjuht kaupluse taasavamist.

“Meil on tarbijatele pakkuda ühtekokku umbes 250 erinevat toodet. Suurte kaubanduskeskuste riiulitelt võib  Felixi tooteid leida enamasti kuni 75 protsendi ulatuses. Need Felixi tooted, mis on müügil näiteks Selveris, ei pruugi olla kõik saadaval Konsumis, ja vastupidi. Samuti pole jaekaubandusest võimalik osta meie poolt toitlustusasutustele pakutavaid tooteid, nagu näiteks ämbrites moosid,” rääkis Viilol.

Sellist kauplust, kus oleks saadaval kõik  Põltsamaa Felixis valmistatavad toidud ja joogid, seni Eestis olemas ei olnud. “Kaupluse taasavamisel pidasime silmas seda, et Felixi toodetest huvitatud inimesed ei peaks valima ainult näiteks mahlade, ketšupite ning kastmete vahel, vaid et nad saaksid siit osta ka meil toodetud suppe, praekapsast, moose, Põltsamaa veini, pitsat, magustoite ja kõike muud.”  

Nii kroonides kui eurodes

Kaupluse ruumides võeti ette põhjalik renoveerimistöö, kus remonditöödest puutumata jäi ainult hoonekarp. Lisaks kaunile väljanägemisele on kauplus saanud ka uue sisustuse. Iseenesest mõistetavalt kuulub nüüdisaegse kaupluse juurde võimalus tasuda sooritatud ostude eest lisaks sularahale ka pangakaardiga.

Kauplus hakkab olema avatud kolmapäevast laupäevani. Turundusjuhi sõnul võib teistest kauplustest saadud kogemuse põhjal öelda, et pühapäev ja nädala kaks esimest tööpäeva on kaubandusele võrreldes ülejäänud nädalaga kõige väiksema kauplemise intensiivsusega aeg.

Peagi avatava kaupluse pind ei ole ruutmeetritelt eriti suur, kuid seal on piisavalt ruumi, et mahutada riiulitele kogu ettevõtte tootevalik. Lisaks jätkub ruumi panna eraldi ja nähtavale kohale välja need tooted, mida hetkel soodsamalt müüakse.  Kõigi toodete osas tahetakse klientidele pakkuda lihtsat ning läbipaistvat hinda ning mitte mängida sentidega. See tähendab, et toote hinnaks võib olla näiteks 25 krooni, mitte 24 krooni ja 90 senti.

Peatset euro kasutusele võtmist silmas pidades on mõeldud sellelegi, et kroonide kõrval oleksid kaupade hinnad peatselt  kirjas ka eurodes. Päris kohe eurohindu välja ei rehkendata, ent lähitulevikus on see plaanis.  

Mõeldakse ka Põltsamaa külalistele

“Oma töötajatele avame me kaupluse juba tuleval nädalal, aga kõigi teiste ostjate jaoks aprillikuu teisel poolel,” lubas Marek Viilol. “Loomulikult teavitame sellest mitmete meediakanalite vahendusel nii kohalikke kui kaugemaid meie toodetest huvitatud inimesi.”

Viiloli sõnul on ühe võimaliku sihtrühmana silmas peetud ka Tallinna-Tartu maanteel liikuvaid inimesi. Turundusjuht usub, et kord juba nende ettevõtte kauplust külastama tulnud inimene võib Põltsamaale sisse sõitnuna külastada ka teisi siinseid kauplusi või teenindusasutusi ning aidata sel moel kaasa kogu Põltsamaa elu aktiviseerumisele.

Umbes kümmekond aastat tagasi tegutses Põltsamaal otse linnakese suurima ja tuntuima ettevõtte väravahoones oma kauplus. Seejärel lõpetas see poekene erinevatel põhjustel linnarahva teenindamise ja jäi avatuks vaid oma töötajaile.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus