Felix Adrati mälestusturniiri võitsid Jõgeva Tähe jalgpallurid

Kuus korda Felix Adrati turniiril esikoha võitnud Tähe võistkonnale algas ka seekordne mängupäev edukalt. Seisuga 2:0 alistati Ühispank ja 6:0 Päevaleht.

Jõgeva Tähe ja Adidase vahelise finaalmäng kulges pingeliselt. Tähe oli algul 0:1 kaotusseisus, põhiaja lõpuks jõuti siiski 1:1 viigini. Penaltitega lõi aga Tähe võistkonna kapten Mihkel Kukk otsustavad väravad, mis Tähele võidu tõid.

Võidu tõid penaltid

Odaviskajana tuntuks saanud Mihkel Kuke mängule elas kaasa ka isa Jõgeva maavanema nõunik ja Jõgeva vallavolikogu esimees Vahur Kukk.

“Osalesin ka ise võistlustel mängisin meeskonna K ja H koosseius. Et meie võistkond Tähega ei mänginud, sain Mihkli mängimist hoolega jälgida, ? lausus Vahur Kukk.

?Mäletan ka ise Felix Adratit. Mälestusvõistlusi hakati korraldama pärast tema surma alates 1974 aastast. Mina mängisin esimest korda 1979. aastal. Koos minuga on selle aja mängijatest Jõgeva võistkond alles jäänud Eduard Lehtmets, Aivar Olesk. Adrati turniiri korraldamist soosib igati hea staadion. Hea, et mitmed endised jõgevamaalased, kes nüüd teistes Eestimaa paikades elavad, tulevad Adrati turniirile ikka mängima, ? lausus Tähe jalgpallur spordipedagoog Rainer Võsaste.

Kohtunikus Jõgevalt pärit mees

Oskuslikku mängu näitasid Tähe koosseisus ka Alon Pärlin. Veiko Raudsepp. Sverre Mäesepp, Kaido Ingver. Priit Jõeäär, Raul Kivi. Nikolai Roop, Vladimir Ingver, Taavi Veersalu, Erki Lepik ja Alari Kütt.

Rainer Võsasteja spordikeskuse Virtus juhataja, jalgpalli ning saalihokiveteran Toomas Klaarman olidki Felix Adrati mälestusturniiri korraldajateks.

Adrati turniiri esinelikusse kuulus ka politseinike võistkond. Jõgevalt pärit Margus Kotter, kes Tallinnas juhtivaks politseiametnikuks, oli aga kohtunikuks. ?Amatöörjalgpalli tase on märgatavalt paranenud, ? märkis teine kohtunik Uno Tutk

Jõgeva linnapea Heldur Lääne tänas õhtusel koosviibimisel Felikx Adrati turniiri korraldajaid ja sponsoreid.

Toetajafirma AS Perevara juhataja Alo Teder oli tseremooniale saabunud mootorrataga Jõgevatreff Kuremaa laagrist. ?Toetan Felix Adrati turniiri ennekõike seetõttu, et see saab teoks Jõgeva alevikus.?

Jalgpalliturniiri jälginud Jõgeva alevikus elav harrastusspordiloolane ja mälumängur Agu Kallandi ütles: ?Felix Adrat rajas Jõgeva alevikku staadioni. Ta edendas mitmeid spordialasid, ennekõike jalgpalli. Mitmed Jõgevamaa jalgpallurid on just temalt omandatud hea löögitehnika.?

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus