FC Tabivere debüüt Eesti Meistrivõistluste III liiga lõunatsoonis

Möödunud sügisel lõpetas FC Tabivere Eesti Meistrivõistluste IV liiga lõunatsooni 38 punktiga, saavutades teise koha ning kindlustades edasipääsu III liigasse. Hooajale minnakse vastu kindlate eesmärkide ja plaanidega. Klubi eestvedaja Tauno Trink on häälestunud positiivselt. „Loodame kindlasti liigasse püsima jääda ning eeldan, et korraliku tuumiku ja kindlameelsusega mängult mängule minnes suudame selle ka tagada,” kinnitas ta.

Taunoga samal arvamusel on ka meeskonna kapten Imre Tamme: „Kui suudame näidata targemat, mõtestatumat ja motiveeritumat mängu, ei tohiks liigatabeli keskossa jäämine probleeme valmistada.”

11 konkurendist on Tabiverele viis meeskonda juba tuttavad: SK Noorus 96ga ja Põltsamaa JK Spordiga on maid jagatud aastaid Jõgevamaa Meistrivõistlusel, kuid liiga tasandil kohtutakse tuleval hooajal esmakordselt; FC Otepää ja JK Luunjaga oldi vastamisi IV liigas hooajal 2008 ning EMÜ SK tagas samuti edasipääsu möödunud hooajal, edestades FC Tabiveret 12 punktiga. Siiski on Taunol omad ootused: „Arvan, et suudame uustulnukatena kõigile vintsket vastupanu osutada. Osad vastased on küll tuttavad, kuid kindlasti on nemadki  nagu meie meeskonnas korrektuure teinud.”

Tabivere meeskonna ridadest on lahkunud Rainer Veedla, Jürgen Lemming, Raigo Metsaste, Martin Becis, Ülo Poolak, Kristjan Aruoja ja Janis Urmet. Siiski on juurde tulnud ka tugevat täiendust: pärast aastast mängukeeldu astub platsile uuesti Mihhail Gutak, oma panuse annavad ka Roman Kljutšivski, Markus Soomets, Olavi Laurson, Kristo Päkko ning Arvi All. Ülejäänud mängijad on fännidele juba tuntud nimed: Marten Lombiots, Oliver Mällo, Imre Tamme, Rauno Feiman, Dmitri Kljutšivski, Tauno Trink, Viljar Joa, Eduard Kovbasnjuk, Andre Golubkov, Madis Rebane, Rünno Bruus, Rene Poll, Marten Petersell, Artur Kunttu, Even Aruoja, Sander Kilk, Martin Kallasmaa, Kristjan Trink, Ott Kukk, Ats Kukk ning Marko Horn. Peatreenerina jätkab Maiko Tamme.

Eelmisel hooajal oli nii meeskonna kui ka fännide jaoks nii mitmeidki mälestusväärseid ja unustamatuid hetki: 1. juulil külastas Tabiveret uue staadioni avamise ja Eesti jalgpalli 100-aastaseks saamise puhul 7-kordne Eesti meister FC Flora, 21. juulil toimunud karikamänguks sõitis kohale teine Eesti suurklubi JK Sillamäe Kalev ning hooajalõpus valis ajakiri Jalka FC Tabivere aasta parimaks klubiks.

„Selline tunnustus annab aina indu juurde midagi uut korraldada,” tõdes Tauno, lisades, et plaanis on tuua kodukanti igal aastal üks suurklubi.”

Võimalik, et sel hooajal on Floraga korduskohtumine, võimalik, et teeme midagi uut. Aga midagi suurt proovime kindlasti korda saata, tuues Tabiverre kord aastas tippjalgpalli.”

„Loodan, et leiame aega ja vahendeid pühenduda ka meie fännidele ning nende arvu suurendamisele, kaasates neid mõningatesse ühisüritustesse, sest paraku on nemad jäänud tähelepanuta ja tänuta juba kaks hooaega järjest!” lisas Imre.

Hooaeg algab FC Tabiverel pühapäeval, 11. aprillil, kui sõidetakse külla Põlva FC Lootosele. Meeskonnad pole omavahel klubide ajaloos kohtunud, seega tõotab tulla põnev mäng. Vürtsi lisab ka fakt, et hooajaeelsetes sõpruskohtumistest mängisid mõlemad meeskonnad aastal 2010 II liigas tegutseva Tartu FC HaServiga. Kui Tabivere võttis vastu kaotuse 8:0, siis Põlva suutis lõppseisuks kindlustada vaid 3:2 kaotuse. Siiski pole päevad vennad ja pall on ümmargune. Ootame kõiki fänne, kellel vähegi võimalik sõita, pühapäeval kell 17 Põlva Lootosparki. Meeskond vajab toetust!

iii

LIIS FEIMAN

blog comments powered by Disqus