FC Tabivere alistus derbyde kohtumises

12. septembril peeti Jõgeva linna staadionil 19. kohtumine Eesti Meistrivõistluste III liiga lõunatsoonis, kui kohalik Jõgeva SK Noorus 96 võõrustas FC Tabiveret. Viimane hõivab turniiritabelis kaheksandat kohta, edestades vastaseid ühe punktiga ühe koha võrra. Kevadringis näitasid jõgevlased oma paremust 1:0.

Kohtumise esimesel minutil oli võõrustajatel võimalus juhtima minna, kui teenitud karistuslöögi teekonna peatas Tabivere väravavaht Kristo Päkko. Kõigest paar minutit hiljem teeniti järjekordne suurepärane karistuslöök, kuid sellegi palli teekonna tõrjus väravavaht ning kaitseliin suutis olukorra puhtaks lüüa. Lõpuks suutsid tabiverelased ka rünnakuid üles ehitada, kuid alati lõppesid need suluseisuga või kaitseliini korrektse tööga. 21. minutil tegi Sander Kilk suurepärase pealeöögi, mille vastaste väravavaht tõrjus nurgalöögiks. Antud olukorras lõi Madis Rebane pallist mööda ning Viljar Joa saatis lati põrkest palli üle värava. Ülesehitatud rünnakust jäi hetkeline mulje, et kodumeeskond läks juhtima, kuid siiski saatis Kuldar Lääne palli ainult küljevõrku.

Järgnevate minutite jooksul tekitasid mõlemad meeskonnad endale võimalusi, et skoor avada, kuid väravad jäid esialgu nägemata. Mängu 32. minut andis külalismeeskonna fännidel võimaluse rõõmustada, kui Eduard Kovbasnjuk vastaste väravavõrku sahistas. Sellest motivatsiooni saades võttis kohtumise juhtrolli enda kanda Tabivere, siiski lõppesid rünnakud jällegi suluseisus, eksimustega või väravavahi tõrjetega. Paar minutit enne poolaja lõpuvilet tegid vastased Markus Soometsale vea, mille tagajärjel kaitsja hüppeliigese vigastuse tõttu teise poolaja alguseni väljaku äärde pidi jääma.

Viimasel minutil teenis kodumeeskond nurgalöögi, mille tagajärjel muutus seis viigiliseks, kui Tabivere keskkaitsja Olavi Laurson käega oma värava lõi.

“Kuni viigiväravani oli mängupilt ja üleolek meie käes,” analüüsis Tauno Trink. „Poolaja lõpus, loetud sekunditel on palli eriti valus oma väravast välja võtta. Sellest tulenevalt sai Jõgeva motivatsioonilise üleoleku.”

Teise poolaja alguses tehti Kristo Päkkole viga, mille tulemusena sai vastaste kapten Priit Jõeäär suulise hoiatuse. Jällegi oli mängupilt võrdsustunud, kui mõlemad meeskonnad  rünnakutega juhtpositsiooni endale üritasid võtta, kuid lõpplahendused ei olnud siiski seotud palli väravast välja võtmisega.

70. minutil tegi Jõgeva oma esimese vahetuse: Eigo Looriuse asemel tuli väljakule Reio Praats. Minut hiljem toimus vastaste nurgalöök. “Meie väravavahi ebakindel tegutsemine s ning väljakumängija püüdlus käega tõrjudes palli väravasse mitte lasta,” oli Tauno Tringi lühikommentaar. Eduard Kovbasnjuk lahkus väljakult punase kaardiga, kohtunik määras vastastele penalti ning seis  2:1 võõrustajameeskonna kasuks. 75. minutil tegi Jõgeva oma teise vahetuse: Kuldar Lääne välja, Alari Kütt sisse. Minut hiljem teenis vastaste väravavaht Timo Limberg kollase kaardi ning Tabivere ohtliku koha pealt karistuslöögi, kuid Mihhail Gutak saatis palli otse müüri. Paari minuti pärast võttis kohtunik taas kollase kaardi taskust, kui Madis Rebane selleväärilise vea tegi. Edaspidised võimalused kuulusid kodumeeskonnale, mis siiski lendasid väravast mööda kuni hetkeni, mil Kristjan Kuldmägi tsenderdus maandus otse Kriso Päkko selja taga. Seisuks tõusis 3:1 Jõgevale. Sellest alates oli vähemusse jäänud meeskonnal jõud otsas ning leppida tuli järjekordse kaotusega.

“Vähemusse jäämine andis meile tunda, pole nii tugevad, et sellisest olukorrast suudaks välja tulla,” lausus Tauno Trink, lisades, et realiseerimisega on võrreldes eelmise aastaga ikka suuri probleeme.

Järgmine kohtumine leidis FC Tabiverel aset kolmapäeva, 15. septembri õhtul kell 18 Tabivere Gümnaasiumi staadionil, kui järele mängiti kohtumine TÜ Faunaga, mis jäi augusti  alguses pidamata.